niedziela, 3 marca

Na rynku pojawia się coraz więcej inteligentnych żarówek, z najsłynniejszą chyba żarówką Philips Hue. Ale ten nowy projekt Emberlight, który pojawił w serwisie Kickstarter, ma szansę stać się unikalnym i na pewno bardziej przyjaznym dla portfela rozwiązaniem na koncepcję własnego inteligentnego światła w domu.

Emberlight wyprodukował urządzenie, które można połączyć praktycznie z każdą żarówką dając możliwość zamiany jej w inteligentne światło, którym użytkownik może sterować przy pomocy własnego smartfona. Deweloperzy projektu chwalą się wieloma zastosowaniami Emberlight począwszy od powolnego zapalania światła w sypialni naśladującego poranny świt, do tworzenia własnych ustawień dla różnych efektów świetlnych, kiedy światło podąża za użytkownikiem po domu inteligentnie włączając się i wyłączając przy zmianie pomieszczeń.

43540bb34354d65890b0d514b5fc3f4a_large-640x893

Emberlight jest nie tylko elementem wystroju, ale w rzeczywistości może pomóc zaoszczędzić pieniądze ściemniając nieco jasność żarówki dla obniżenia kosztów. Dodatkowo posiada funkcję powiadamiania użytkownika, gdy wychodząc z domu nieświadomie pozostawi zapalone światło.

Wygląda na to, że projekt jest całkiem udany i już wiadomo, że trafi do produkcji gdyż założona kwota minimalna projektu w wysokości 50 000 dolarów została już przebita uzbieraną sumą ponad 85 ooo dolarów, a do końca zbiórki pozostało jeszcze 30 dni. Dostawy zamówionych zastawów zaplanowano na luty przyszłego roku, a produkt przypuszczalnie trafi do publicznej sprzedaży jeszcze trochę po tym terminie.

Jeśli zainteresowało Was to urządzenie to dodam tylko, że koszt jednej inteligentnej przejściówki kosztuje 50 dolarów i wpłacając taką sumę na konto projektu rezerwujemy sobie dostawę z pierwszej partii gotowych Emberlight. Po więcej szczegółów odsyłam na stronę projektu.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx