sobota, 26 listopada

apple_samsung_logos

Apple i Samsung wydali dziś wspólne oświadczenie, w którym ogłaszają zgodę na umorzenie wszystkich pozwów patentowych przeciwko siebie poza Stanami Zjednoczonymi, poinformował Bloomberg.

„Apple i Samsung postanowili wycofać wszystkie spory między dwiema firmami poza Stanami Zjednoczonymi,” powiedziały spółki w specjalnym oświadczeniu. „Niniejsze porozumienie nie obejmuje żadnych umów licencyjnych, a firmy w dalszym ciągu realizują istniejące sprawy w sądach amerykańskich.”

Ruch ten jest kolejnym sygnałem, że długotrwały spór patentowy pomiędzy Apple i Samsung może się wreszcie zakończyć, zwłaszcza w obliczu informacji ze stycznia, że obie firmy próbują znaleźć „wspólny język”. W maju informowano również, że firmy szukały porozumienia podczas pozasądowych negocjacji. Na początku tego roku, stwierdzono, że Tim Cook usiadł z dyrektorem generalnym Samsung Electronics Oh-Hyun Kwon na sesji mediacyjnej, jednak obie strony nie doszły w tym czasie do porozumienia.

Apple już rozstrzygnął spory patentowe z innymi firmami, takimi jak Google i Motorola Mobility w maju tego roku, a z HTC jeszcze w 2012 roku.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx