poniedziałek, 30 stycznia

A8 Procesor

Apple rozbudowuje swój łańcuch dostaw, wchodząc w mocniejszą współpracę z firmą Taiwan Semiconductor Manufacturing produkującą komponenty do urządzeń takich jak iPhone i iPad. The Wall Street Journal donosi, że to zróżnicowanie łańcucha dostaw może być z korzyścią dla Apple, jednak z negatywnym wpływem na działalność rywala w produkcji chipów czyli Samsunga.

Od 2007 roku, Samsung cieszył się prestiżową pozycją jako jedyny producent procesorów serii Ax i ich poprzedników. Ale po kilku latach negocjacji i współpracy technicznej oraz ciągłym wzrostem popularności urządzeń iOS Apple, firma wybrała TSMC jako producenta chipów serii A dla następnej generacji urządzeń. To uwolnienie się od Samsunga jako jedynego dostawcy chipów dla urządzeń iOS jest odcięciem się od biznesu z koreańskim producentem chipów.

„Sprzedaż i rentowność systemu LSI (logic chip business) pogorszyła się, a popyt ze strony głównych odbiorców nadal spada” powiedział Robert Yi, szef firmy Samsung ds. relacji inwestorskich. Patrząc w kierunku Q3, Yi powiedział „Oczekuje się, że system LSI wciąż pozostanie słaby z powodu nadal niskiego popytu ze strony klientów.”

Aby przeciwdziałać niskiemu popytowi, Samsung mówi, że będzie koncentrować się na poprawie rentowności sprzedaży poprzez rozszerzenie innych systemów -jak czujniki obrazu – i pracą na redukcją kosztów.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Szemot
Szemot
8 lat temu

Przecież Samsung na tym nie zbankrutuje. Ekrany nadal będą Samsunga, Pamięci także a TSMC nie przejmie całej produkcji A8 tylko część. Więc nie wrózmy tu nagle końca Samsunga

1
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx