niedziela, 14 lipca

Dyrektor generalny Tesli, Elon Musk, skrytykował dziś na Twitterze opłaty Apple pobierane w App Store w tweecie, którym stanął po stronie firmy Epic w trwającym sporze między Epic a Apple.

„Epic ma rację”, napisał Musk, zanim nazwał opłaty Apple za App Store „de facto globalnym podatkiem w Internecie”.

Musk na początku tego tygodnia wygłosił zawoalowane komentarze na temat opłat za App Store, ale dzisiejsze oświadczenie jest znacznie bardziej bezpośrednią krytyką.

Podczas ogłaszania wyników finansowych Tesli Musk powiedział, że Tesla planuje pozwolić innym firmom korzystać ze swojej sieci ładowarek, ponieważ Tesla nie chce „stworzyć otoczonego murem ogrodu” i użyć go do „tłuczenia” konkurentów. Musk powiedział, że jest to taktyka stosowana przez „niektóre firmy”, po czym udawał, że zakaszlał i powiedział „Apple”.

Epic Games rozpoczął spór z Apple w sierpniu 2020 roku, łamiąc zasady App Store co poskutkowało usunięciem popularnej gry Fortnite z App Store. Następnie firma Epic Games rozpoczęła planowany proces sądowy, aby zwrócić uwagę na opłaty i ograniczenia Apple w App Store.

Apple i Epic Games rozpoczęły proces na początku tego roku i wciąż czekamy na jego wynik. ‌Epic Games‌ walczy za alternatywnymi formami zakupów w aplikacji, podczas gdy Apple chce zachować status quo.

Musk przez lata walczył z Apple z powodu problemów z podkradaniem pracowników, ale po raz pierwszy bezpośrednio wypowiedział się na temat zasad Apple dotyczących App Store. Tesla nie ma płatnej aplikacji w App Store i nie mają na nie wpływu żadne opłaty.

Musk zaprzeczył również twierdzeniom, jakoby kiedyś prosił o stanowisko dyrektora generalnego Apple.  Nowa książka mówi, że Musk zadzwonił kiedyś do Cooka w sprawie potencjalnego przejęcia Tesli przez Apple. Książka twierdzi, że Musk poprosił o stanowisko dyrektora generalnego Apple, w którym to momencie Cook powiedział „F– you” i odłożył słuchawkę.

Według Muska nigdy nie rozmawiał ani nie pisał on do Cooka i chociaż był jeden punkt, w którym poprosił o spotkanie z Cookiem w sprawie potencjalnego przejęcia, Cook odmówił spotkania. Cook powiedział również, że nigdy nie rozmawiał z Muskiem.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx