sobota, 20 kwietnia

Jak infromuje BloombergApple usunął z App Store aplikację o nazwie „Unjected” za naruszenie wytycznych dotyczących aplikacji COVID-19 i dezinformację. Aplikacja, która reklamowała się jako miejsce dla „ludzi o podobnych poglądach, którzy wspierają autonomię medyczną i wolność słowa”.

Raport Bloomberga wyjaśnia, że Unjected został wypuszczony w maju, umożliwiając użytkownikom tworzenie profilu, dopasowywanie i wysyłanie wiadomości z innymi osobami i nie tylko. Zasadniczo aplikacja była formą serwisu randkowego dla antyszczepionkowców (albo bardziej osób nie mających przekonania do szczepień), a jej premiera zbiegła się w czasie z dodaniem przez Tindera opcji zachęcających użytkowników do zaszczepienia się przeciwko COVID-19, dzięki czemu Unjected stał się znany jako „Tinder dla antyszczepionkowców”.

Aplikacja Unjected do niedawna była dostępna w App Store. Bloomberg informuje, że aplikacja została usunięta po tym, jak sam skontaktował się z Apple w celu uzyskania komentarza na temat aplikacji dostępnej w App Store. Apple poinformował wówczas programistów Unjected, że aplikacja została usunięta, ponieważ „niewłaściwie odnosi się do pandemii COVID-19 w swojej koncepcji lub temacie”.

Apple początkowo odrzucił Unjected podczas wstępnego procesu weryfikacji i zatwierdził aplikację po wprowadzeniu zmian w celu zapewnienia zgodności z zasadami Covid-19, powiedział rzecznik Apple. Od tego czasu „deweloper złożył oświadczenie swoim użytkownikom, a także wypuścił aktualizację aplikacji, która po raz kolejny narusza zasady”, powiedział Apple, dodając, że Unjected zachęcał użytkowników do unikania używania niektórych słów, aby uniknąć wykrycia. „Jest to naruszenie naszych wytycznych, które jasno mówią: „Jeśli spróbujesz oszukać system … Twoje aplikacje zostaną usunięte ze sklepu”.

Wytyczne Apple App Store wymagają, aby aplikacje miały możliwość przeglądania treści generowanych przez użytkowników, a wszystkie aplikacje związane z COVID-19 pochodziły z instytucji zajmujących się zdrowiem.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx