niedziela, 24 września

1408891721677

W weekend na serwisie Weibo pojawiło się zdjęcie adaptera, który według autorów ma być nowym adapterem dołączanym do iPhone’a 6. Szybko okazało się, że ten adapter nie jest całkiem nowy, a dokładnie takie same adaptery sprzedawane są w australijskim Apple Store jako obecnie obowiązujące.

new_usb_charger

W następstwie tych wniosków całkiem możliwym stał się fakt, że adaptery te będą rozszerzone na inne kraje, a być może właśnie staną się nowymi dołączanymi do iPhone’a 6. Na zdjęciu widać rozstaw bolców, który jest używany w Stanach Zjednoczonych i wielu innych krajach, co może wskazywać, że ten projekt może być wykorzystany do innych zasilaczy Apple w różnych krajach.

Dziś do licznych plotek związanych z tym adapterem oraz wcześniejszych, związanych z odwracalnym złączem USB w nowym przewodzie Lightning, wkroczył sprzedawca akcesoriów Moca.co. Twierdzi on, że choć nowy zasilacz może być już gotowy do sprzedaży wraz z iPhone’em 6 w przyszłym miesiącu, Apple nie jest jeszcze gotowy na debiut swojego nowego kabla Lightning. Moca.co mówi, że jest certyfikowanym sprzedawcą akcesoriów MFI współpracującym z Apple, a firma Apple nie złożyła jeszcze żadnych zamówień na nowy kabel.

Zostaliśmy poinformowani przez urzędnika Apple, że nowy, dwustronny kabel USB nie zostanie wydany wraz z nadchodzącym iPhone’em 6, a Apple nie złożył na niego żadnych zamówień. Fani Apple nie będą w stanie uzyskać certyfikowanej wersji MFI tego rewolucyjnego kabla w tym roku, ale to nie jest koniec tej historii.

Według Moca.co partner produkcyjny wysłał już próbki kabla Lightning z odwracalnym złączem USB do Apple w celu zatwierdzenia, ale Apple musi jeszcze złożyć na nie zamówienie produkcyjne. Nawet jeśli to zrobi, to potrzebuje kilku miesięcy, zanim kable będą gotowe.

Przeprojektowany zasilacz może być jednak gotowy wraz z premierą iPhone’a 6 twierdzi Moca.co, konstrukcja została potwierdzona, a masowa produkcja jest już w toku. Według raportu, nowy adapter obsługuje prąd do 2A, co jest dwukrotnie więcej niż w obecnie dołączanym adapterze do iPhone’a. Nowy zasilacz będzie ponoć w stanie zasilać wszystkie modele iPhone’a, iPoda i iPada mini, oraz przebudowanego, prawdopodobnie potrzebującego większej mocy, większego iPhone’a 6.

Moca.co planuje oferować swoje własne wersje tego kabla i zasilacza z licencją „Made for iPhone”, a obecnie zbiera wstępne zlecenia z planami dostawy w październiku, jeżeli uzyska wystarczającą liczbę zleceń potrzebnych do zainicjowania produkcji.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx