poniedziałek, 6 lutego

Bosh BMP280

Dziś z rana, aktywny od kilku dni GeekBar opublikował w serwisie Weibo kolejny schemat elektroniczny interpretując go jako nowej generacji ko-procesor M7 dla iPhone’a 6 o nazwie „Phosphorus.” Obecny ko-procesor M7 gromadzi i śledzi dane z różnych czujników ruchu w iPhone’ie 5S, iPadzie Air i iPadzie mini Retina. W związku z tym, że iPhone 6 ma posiadać szereg nowych czujników związanych ze zdrowiem i fitnessem przypuszczano, że to mocniejsza wersja M7 przeznaczona do nowego urządzenia.

phosphorus

Jednak według użytkownika jednego z forum Apple, który podobno dobrze zna się na tego rodzaju komponentach, element przedstawiony na schemacie nie jest następną generacją M7, a faktycznie wydaje się być czujnikiem ciśnienia atmosferycznego. IPhone 6 ma podobno zawierać szereg nowych czujników środowiskowych, w tym mówiło się także o czujniku ciśnienia atmosferycznego.

Chip na zdjęciu ma numer BMP282. Na 99,99% jestem pewien, że to czujnik ciśnienia atmosferycznego firmy Bosch, podobny do tego BMP280. Warianty jednego elementu często mają nieco inną numerację, więc jeśli Apple wybrał Boscha mógł on dostosować układ do ich potrzeb, lub zmienić nieco zakres pomiarowy, co wyjaśnia różnicę w numerze katalogowym.

Użytkownik podkreśla wiele zastosowań tego czujnika ciśnienia w tym poprawę nawigacji GPS, prognozowanie pogody, funkcje wysokościowe i spirometrię, pomiar funkcji płuc, która została dodana do aplikacji Zdrowie w ostatniej wersji beta iOS 8.

Wnioski te zostały potwierdzone przez kolejnego forumowicza, który stwierdził że chip Boscha pasuje do tego przedstawionego na schemacie. Zauważa on również, że seria BMP jest ograniczona do pomiaru ciśnienia i nie obejmuje pomiarów wilgotność i temperatury, które posiada seria BME czujników firmy Bosch.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx