poniedziałek, 28 listopada

Apple planuje wypuścić swoje pierwsze modele iPhone’a i iPada Pro z łącznością 5G w drugiej połowie 2020 roku, wynika z dwóch raportów opublikowanych dzisiaj przez tajwański magazyn branżowy DigiTimes.

Pierwszy raport twierdzi, że urządzenia będą wyposażone w układy A14 oparte na 5 nm – prawdopodobnie A14X dla iPada Pro – i obsługują kombinację mmWave i sub-6GHz. Oczekuje się, że Qualcomm dostarczy swój modem Snapdragon X55 dla iPhone’ów, ale raport nie określa, z którego modemu będą korzystać iPady.

mmWave lub fala milimetrowa to zestaw częstotliwości 5G, które oferują ultraszybkie prędkości na krótkich dystansach, dzięki czemu najlepiej nadają się do gęstych obszarów miejskich. Dla porównania, sub-6GHz 5G jest ogólnie wolniejszy niż mmWave, ale sygnały przemieszczają się dalej, lepiej obsługując obszary podmiejskie i wiejskie.

DigiTimes uważa, że zarówno iPhone, jak i iPad Pro zostaną ogłoszone we wrześniu. Apple zwykle prezentuje iPada w październiku, ale wykorzystał swoje konferencje związane z iPhone’ami we wrześniu, aby zrobić kilka premier iPada wcześniej, w tym oryginalny iPad Pro w 2015 roku i 10,2-calowy iPad w 2019 roku.

Drugi raport zawiera bardziej niejasne ramy czasowe o drugiej połowie 2020 roku, dlatego nie wyklucza się premiery w październiku.

Plotki sugerują, że Apple planuje aktualizację swojej linii iPada Pro w marcu, a do kluczowych nowych funkcji należy zaliczyć system tylnych kamer z potrójnym obiektywem i wykrywanie 3D dla rzeczywistości rozszerzonej. Ma to sens z punktu widzenia czasu, ponieważ iPad Pro był aktualizowany w przybliżeniu w 18-miesięcznym cyklu od 2015 roku, a minie 18 miesięcy od ostatniej aktualizacji iPad Pro w październiku 2018 roku.

Utoruje to drogę dla pierwszych modeli iPada Pro 5G z układem A14X, które zostaną wprowadzone na rynek jesienią, a inne zmiany sprzętowe prawdopodobnie będą nieliczne. Nowe modele 5G prawdopodobnie byłyby po prostu dodatkowymi modelami w topowej linii iPadów.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx