sobota, 3 grudnia

StatusBuddy dla macOS to nowa aplikacja, która ułatwia szybkie sprawdzenie stanu różnych usług online Apple. Jeśli usługa Apple ma problemy, StatusBuddy ułatwia szybkie zobaczenie szczegółów problemu.

StatusBuddy, opracowany przez Guilherme Rambo z 9to5Mac, instaluje się na pasku menu komputera Mac. Gdy występują problemy z usługą Apple, zobaczymy przy niej czerwony wykrzyknik. Wtedy można kliknąć w ikonę StatusBuddy, aby sprawdzić szczegółowe informacje na temat usługi, której dotyczy problem, jak widać na zamieszczonym zrzucie ekranu.

StatusBuddy zawiera wszystkie usługi Apple, o jakich możecie pomyśleć, od narzędzi programistycznych i korporacyjnych, takich jak App Store Connect i TestFlight, po usługi konsumenckie takie jak Apple TV+, Apple Music i iCloud.

Apple ma co prawda własną stronę internetową informującą o stanie systemu, ale brakuje w niej wielu drobniejszych szczegółów na temat poszczególnych usług i często aktualizuje się powoli. StatusBuddy przenosi tą kwestię na wyższy poziom dzięki dodatkowym szczegółom i łatwemu dostępowi bezpośrednio za pośrednictwem paska menu macOS.

Aplikację StatusBuddy możecie pobrać teraz za darmo, choć można „włacić dowolną kwotę, aby wesprzeć jej dalszy rozwój”. StatusBuddy jest również oprogramowaniem typu open source a szczegółowe informacje o niej można znaleźć na GitHub.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx