sobota, 28 stycznia

Firma Apple zaktualizowała dziś aplikację Shazam do identyfikacji utworów o nową funkcję, która umożliwia użytkownikom wyszukiwanie treści.

Odświeżona wersja aplikacji zawiera nowy przycisk Szukaj bezpośrednio na ekranie głównym, za pomocą którego można wyszukać dowolnego wykonawcę, piosenkę lub tekst piosenki.

Przycisk wyszukiwania zastąpił ikonę aparatu, która była wcześniej w aplikacji Shazam, a funkcja aparatu wygląda na całkowicie wyeliminowaną z aplikacji Shazam. Przycisk aparatu był używany dla funkcji wizualnej, która pozwalała użytkownikom Shazam skanować zdjęcia lub kody QR.

Stuknięcie nowej ikony wyszukiwania, która zastąpiła ikonę kamery, otwiera dedykowany interfejs wyszukiwania, w którym można wyszukiwać treści, a następnie odtwarzać je bezpośrednio w aplikacji Shazam dla tych, którzy mają Apple Music. Inne funkcje aplikacji, takie jak biblioteka zapisanych utworów Shazam i listy przebojów pozostają niezmienione.

Oprócz dodania funkcji wyszukiwania do aplikacji Shazam, firma Apple zaktualizowała również aplikację Shazam Encore, aby była bezpłatna. Shazam Encore to płatna aplikacja, która kosztowała około 10 zł i była odpowiednikiem bezpłatnej aplikacji Shazam, usuwając reklamy, które były w bezpłatnej wersji.

Kiedy Apple kupił Shazam w 2018 roku, wszystkie reklamy w głównej aplikacji Shazam zostały usunięte, dzięki czemu jest zasadniczo identyczna pod względem funkcjonalności z Shazam Encore. Z jakiegoś powodu Apple nigdy nie udostępnił aplikacji Encore za darmo.

Pobranie Shazam Encore nie ma sensu, jeśli masz standardową aplikację Shazam i nie zdziwilibyśmy się, że zostanie ona w przyszłości wycofana. Shazam i Shazam Encore można pobrać bezpłatnie z App Store.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx