poniedziałek, 17 czerwca

Największą zmianą w oczekiwanym, nowym iPhone’ie 5 jest wzrost wielkości ekranu z 3,5 cala do 4 cali. Jak widzieliśmy w licznych wyciekach części, nowy ekran iPhone’a będzie wyższy, ale nie szerszy. To da nowemu urządzeniu rozdzielczość 1136×640 i dostarczy aplikacjom więcej pionowej przestrzenie do wykorzystania. W rzeczywistości, jak stwierdzono, ekran „Home” iOS 6 już obsługuje ten większy rozmiar wyświetlając dodatkowy wiersz ikon.

W celu zapewnienia lepszej demonstracji jak będzie się prezentował czterocalowy ekran iPhone’a, serwis MacRumors stworzył film, aby pokazać go w akcji:

Film pokazuje jak będzie wyglądać nowy ekran „Home” na 4-calowym wyświetlaczu. Dodatkowa przestrzeń w sposób naturalny pozwala na większy rozmiar folderu aplikacji. Gry i inne aplikacje będą musiały zostać zmodyfikowane, aby skorzystać z dodatkowej przestrzeni. Przypuszczenia są jednak i takie, że istniejące aplikacje pozostawią po prostu pustą czarną przestrzeń na górze i na dole większego ekranu. Apple zastosował podobne podejście w przypadku wspierania aplikacji na iPhone’a i na iPada.

Nowa rozdzielczość 1136×640 ma niemal dokładnie taki sam stosunek 16:9 jaki możemy znaleźć na wielu monitorach i telewizorach panoramicznych. To pasuje także bardziej naturalnie do wielu filmów panoramicznych.

Niektóre z zachowań na tym wideo są podobno tylko spekulacją, ale jest prawdopodobne, że tak właśnie będzie to działać na 4-calowym iPhone’ie 5. Apple ma zaprezentować nowego iPhone’a 5 już 12 września.

[contentblock id=1 img=adsense.png]

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx