wtorek, 22 września

Deweloper aplikacji Instapaper Arment Marco dostrzegł dwa nowe kody urządzeń iPad w swoich logach, które według niego mogą reprezentować zapowiadanego od jakiegoś czasu „iPada mini”.

Znalezione nowe identyfikatory to „iPad2,5” i „iPad2,6”. Jak zauważa Arment, iPad2, 1 do iPad 2,3 to oznaczenia nadane iPadowi 2 WiFi, GSM i modelowi CDMA. IPad2,4 reprezentuje wersję tańszą iPada 2, która została wydana wraz z trzecią generacją iPada. Wreszcie, nowy iPad trzeciej generacji nosi oznaczenie iPad 3,x.

Jako, że oznaczeń „iPad2,5” i „iPad2,6” nie widziano nigdy wcześniej, Arment stwierdza, że są prawdopodobnie odpowiedzialne za zapowiadanego w plotkach „iPada mini”, który ma być oparty na hardwarze iPada 2.

Bardziej prawdopodobne jest wyjaśnienie, że iPad2,5 i iPad2,6 to nowy „iPad Mini” Wi-Fi i GSM, ale nie zauważyłem prawdopodobnego kodu iPad 2,7 w wersji CDMA.

Jeśli powyższe domysły się prawdziwe, to mamy sugestie czego możemy się spodziewać po iPadzie Mini: procesor A5 z 512 MB pamięci RAM i tyle GPU by móc napędzić wyświetlacz Grubera, ale nie wyświetlacz Retina.

Poprzez stwierdzenie „wyświetlacz Grubera„, Arment odnosi się do spekulacji Johna Grubera, że iPad Mini miałby sens z wyświetlaczem 7,85 cala oraz o tej samej rozdzielczości jak oryginalny iPad (1024×768). Sam Arment wchodzi w głębszą analizę dotyczącą wewnętrznej budowy iPada mini na swoim blogu.

Nowe urządzenie Apple, które ma być mniejszym, 7.85 calowym iPadem, ma pojawić się w ciągu najbliższych miesięcy. Pogłoski sugerują, że zobaczymy je już w październiku.

[contentblock id=1 img=adsense.png]

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx
()
x