sobota, 25 maja

W 2020 roku Apple wprowadził funkcję cyfrowego kluczyka samochodowego, która umożliwia użytkownikom odblokowanie i uruchomienie zgodnego pojazdu poprzez zbliżenie iPhone’a lub Apple Watch do drzwi po stronie kierowcy. Funkcja była ograniczona od momentu wprowadzenia na rynek do wybranych modeli BMW.

Według Apple funkcja ta została teraz rozszerzona o modele 2022 pojazdów Genesis i Kia, które są oddziałami koreańskiego producenta samochodów Hyundai. I tak jak Genesis to marka, która nie jest obecna w Polsce, tak wartą zauważenia jest druga marka czyli Kia i jej tegoroczny model Niro, który otrzyma wsparcie cyfrowego kluczyka samochodowego Apple.

Nie jest jasne, czy funkcja kluczyka samochodowego jest już powszechnie dostępna dla wyżej wymienionego modelu Kia, czy też jest nadal w trakcie wdrażania. Rzecznik Kia powiedział, że firma „będzie mieć więcej informacji na temat dostępności klucza cyfrowego w nadchodzących tygodniach”.

Podobnie jak karty kredytowe i karty pokładowe, cyfrowe kluczyki samochodowe są przechowywane w aplikacji Wallet na iPhonie lub Apple Watch z systemem iOS 13.6 lub watchOS 6.2.8 lub nowszym. Ta funkcja pierwotnie wykorzystywała tylko technologię NFC, która wymagała trzymania iPhone’a lub Apple Watch w pobliżu pojazdu, ale nowa wersja funkcji oparta na technologii Ultra Wideband pozwala użytkownikom korzystać z tej funkcji bez konieczności wyjmowania iPhone’a z kieszeni.

Ulepszona wersja kluczyka samochodowego Apple w wersji ultra szerokopasmowej wymaga urządzeń z chipem U1, takich jak iPhone 11 i Apple Watch Series 6 i nowsze. Obsługa NFC jest utrzymywana w celu zapewnienia kompatybilności wstecznej i możliwości użycia funkcji kluczyka samochodowego do odblokowania pojazdu przez maksymalnie pięć godzin po wyczerpaniu baterii iPhone’a.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx