sobota, 22 czerwca

Apple podczas prezentacji otwierającej WWDC 2020 ogłosił Car Keys, nową funkcję zaprojektowaną w celu umożliwienia dodawania cyfrowych kluczy samochodowych do aplikacji Wallet na iPhonie, umożliwiając używanie iPhone’ów i Apple Watch zamiast fizycznego klucza samochodowego.

Apple powiedział wtedy, że funkcja ta będzie dostępna zarówno na iOS 13, jak i iOS 14, a pierwszy partner Car Keys, firma BMW, dodała dziś obsługę tej funkcji do aplikacji BMW Connected. Dzięki obsłudze kluczy samochodowych można dodać klucz cyfrowy BMW dla iPhone’a do aplikacji Wallet na telefonie.

Funkcja ta umożliwia używanie iPhone’a do zamykania i otwierania samochodu przez przytrzymanie go przy klamce drzwi, a także może uruchomić samochód, gdy iPhone zostanie umieszczony na tacy smartfona w pojeździe. Dostęp do samochodu można udostępnić maksymalnie pięciu przyjaciołom lub członkom rodziny, z różnymi dostępnymi ograniczeniami.

Cyfrowy klucz BMW dla iPhone’a działa z wieloma modelami BMW: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 8, X5, X6, X7, X5M, X6M i Z4, które zostaną wyprodukowane po 1 lipca 2020 roku. Kompatybilne samochody będą pokazane na karcie pojazdu w aplikacji.

Do korzystania z funkcji wymagany jest iPhone XR, XS lub nowszy, a dla tych, którzy chcą korzystać z funkcji w Apple Watch, wymagany jest Apple Watch serii 5 lub nowszy. Kiedy ogłoszono Car Keys, BMW powiedział, że funkcja ta będzie wymagała iOS 13.6, którego Apple nie wypuścił, więc nie jest jasne, czy funkcja cyfrowego klucza faktycznie już działa.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Tomasz
Tomasz
3 lat temu

Zobaczcie ile usługa DIGITAL key kosztuje w BMW to się Wam odechce 😉

1
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx