poniedziałek, 27 maja

Konsorcjum Car Connectivity ogłosiło dzisiaj, że specyfikacja Digital Key 3.0 z obsługą łączności Ultra Wideband i Bluetooth LE została sfinalizowana i jest teraz dostępna dla członków, w tym dla Apple.

W 2020 roku firma Apple wprowadziła funkcję cyfrowego kluczyka samochodowego, która umożliwia użytkownikom odblokowywanie i uruchamianie zgodnego pojazdu poprzez przytrzymanie iPhone’a lub Apple Watch w pobliżu drzwi po stronie kierowcy. Ta funkcja jest obsługiwana przez opartą na NFC specyfikację Digital Key 2.0, a gdy Apple przejdzie na Digital Key 3.0, użytkownicy będą mogli odblokować i uruchomić kompatybilny pojazd bez konieczności wyjmowania iPhone’a z kieszeni lub torby.

Ulepszona wersja ultraszerokopasmowej funkcji kluczyka samochodowego Apple wymagałaby urządzeń z chipem U1, takich jak modele iPhone 11 i iPhone 12.

Digital Key 3.0 poprawia również bezpieczeństwo, ponieważ precyzyjna lokalizacja Ultra Wideband zapobiega atakom przekaźnikowym, w których sygnał radiowy między iPhonem a pojazdem jest zakłócany lub przechwytywany przez inną osobę. Obsługa NFC jest zachowana, aby zapewnić kompatybilność wsteczną oraz, w przypadku Apple, możliwość użycia funkcji kluczyka samochodowego do odblokowania pojazdu przez okres do pięciu godzin po wyczerpaniu baterii iPhone’a.

Podobnie jak karty kredytowe i karty pokładowe, cyfrowe kluczyki samochodowe są przechowywane w aplikacji Wallet na iPhonie lub Apple Watch z systemem iOS 13.6 lub watchOS 6.2.8 lub nowszym. Jak dotąd funkcja ta jest kompatybilna tylko z wybranymi modelami BMW produkowanymi od lipca 2020 roku, ale koreański raport twierdzi, że Hyundai planuje rozpocząć oferowanie tej funkcji jeszcze w tym roku.

Apple wcześniej powiedział, że nowa wersja funkcji kluczyka samochodowego z obsługą Ultra Wideband będzie dostępna w 2021 roku, ale firma nie podała dokładnych ram czasowych. BMW poinformowało wcześniej, że pierwszy pojazd z obsługą Digital Key 3.0 będzie dostępny w Europie pod koniec 2021 roku, a w Ameryce Północnej na początku 2022 roku.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx