piątek, 24 marca

Apple opracowuje usługę subskrypcji swoich urządzeń, która umożliwi klientom „subskrypcję” i otrzymanie iPhone’a lub innego urządzenia Apple w ramach cyklicznej opłaty, podobnie jak działają obecne subskrypcje usług Apple, takie jak iCloud, informuje Bloomberg.

Klienci mogliby płacić miesięczną opłatę abonamentową i uzyskać dostęp do urządzenia na okres subskrypcji. Byłoby to idealne rozwiązanie dla klientów, którzy nie mają środków na zakup drogiego iPhone’a, iPada lub Maca z góry, ale których stać na miesięczną cenę urządzenia. Możliwe też, że Apple umożliwi klientom korzystanie z jednej opłaty abonamentowej all-in-one dla wielu urządzeń.

Według Bloomberga usługa będzie „największym jak dotąd impulsem” Apple do sprzedaży cyklicznej, ale projekt jest wciąż w fazie rozwoju i niewiele o nim wiadomo w tej chwili. Oczekuje się, że Apple wdroży swój własny program subskrybcji urządzeń do końca 2022 lub na początku 2023 roku.

Rozwiązanie nad którym pracuje Apple nie jest w Polsce już nowością. Na naszym rynku pojawia się coraz więcej ofert tzw. wynajmu długoterminowego urządzeń Apple takich jak iPhone czy komputer Mac. Usługę pod nazwą iSpot Rental zaoferował jeden z największych polskich sprzedawców Apple czyli iSpot. Swój własny program ma również iMad – tam pod nazwą iMad Rent, czy iDream pod nazwą Rentup.

Nie wiadomo jakie warunki cenowe zaoferuje sam Apple, jednak biorąc pod uwagę brak w naszym kraju oficjalnego salonu sprzedaży Apple, nie spodziewałbym się aby usługa szybko się u nas pojawiła.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx