czwartek, 18 lipca

Według strony ETNews, Apple Watch Series 7 będzie miał podobno funkcję monitorowania poziomu glukozy we krwi za pomocą czujnika optycznego.

Raport, który koncentruje się głównie na możliwościach pomiaru glukozy we krwi w Samsungu Galaxy Watch 4 wyjaśnia, że Apple zamierza wprowadzić monitorowanie poziomu glukozy we krwi do nadchodzącego Apple Watch Series 7 za pomocą nieinwazyjnego czujnika optycznego.

Pomiar poziomu glukozy we krwi, zwanego również poziomem cukru we krwi, ma kluczowe znaczenie w leczeniu chorób takich jak cukrzyca. Zwykle pomiar stężenia glukozy we krwi wymaga zbadania kropli krwi za pomocą glukometru lub za pomocą wszczepionego ciągłego monitora glukozy (CGM). Możliwość obserwowania wszelkich większych wzrostów lub spadków poziomu glukozy we krwi może zwiększyć świadomość potencjalnego stanu zdrowia lub po prostu pomóc w ulepszeniu diety użytkownika.

Mówi się, że Apple zabezpieczył patenty dotyczące monitorowania poziomu glukozy we krwi, a teraz rzekomo „koncentruje się na zapewnieniu niezawodności i stabilności przed komercjalizacją technologii”. Uważa się, że zaprojektowany przez Apple czujnik optyczny jest rozwiązaniem do ciągłego monitorowania, które nie wymaga implantu.

Plotki sugerują, że Apple od jakiegoś czasu był zainteresowany dodaniem monitorowania poziomu glukozy we krwi do Apple Watch. Firma podobno powołała zespół inżynierów biomedycznych i konsultantów zajmujących się specjalnie czujnikami do nieinwazyjnego monitorowania poziomu cukru we krwi w 2017 roku, a prace nad czujnikiem podobno przeszły do testów w ośrodkach klinicznych w rejonie Zatoki San Francisco. Dyrektor generalny Apple, Tim Cook, został nawet zauważony podczas testowania czegoś, co uważano za prototypowy glukometr podłączony do jego zegarka Apple Watch.

Apple Watch Series 7 pojawi się zapewne jeszcze w tym roku, ale na razie nie pojawiło się za wiele plotek na temat tego, co mogą posiadać nowe modele. Chociaż pojawiły się doniesienia o wyświetlaczach microLED i przyciskach półprzewodnikowych z dotykowym sprzężeniem zwrotnym dla zegarka Apple Watch, nie są one bezpośrednio oczekiwane w przypadku Apple Watch Series 7.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx