niedziela, 3 marca

Jak informuje South China Morning Post, wraz z ogłoszeniem przez Apple kolejnej konferencji która ma prawdopodobnie zaprezentować iPhone’a 13, chińska firma AI zwróciła się do sądu o zatrzymanie produkcji i sprzedaży iPhone’a w Chinach, twierdząc, że Siri narusza jej patent.

W zeszłym roku Apple przegrał proces sądowy na kwotę 1,4 miliarda dolarów z chińską firmą Xiao-i Robot zajmującą się sztuczną inteligencją, która stwierdziła, że Apple naruszył jej patent na wirtualnego asystenta podobnego do Siri. W tym czasie firma poprosiła Apple o zaprzestanie „produkcji, używania, obiecywania sprzedaży, sprzedaży i importu” wszystkich produktów, które „naruszają” jej patent, co obejmuje wszystkie urządzenia z Siri.

W ostatniej eskalacji pozwu Xiao-i-Robot zwrócił się do sądu w Szanghaju o zmuszenie Apple do zaprzestania produkcji i sprzedaży iPhone’a. Firma AI ogłosiła, że złożyła wniosek o wstępny nakaz na swoim koncie WeChat na kilka godzin przed ogłoszeniem przez Apple konferencji „California Streaming” we wtorek 14 września.

Jeśli sąd wyda nakaz sądowy Xiao-i-Robot, może to znacząco wpłynąć na łańcuch dostaw Apple. Chociaż orzeczenie prawdopodobnie nie wpłynie bezpośrednio na premierę iPhone’a 13 w tym miesiącu, może mieć wpływ na przyszłe premiery iPhone’a.

Apple w oświadczeniu dla South China Morning Post powtórzył, że Siri nie „zawiera funkcji zawartych w ich patencie, który odnosi się do gier i komunikatorów internetowych” i zauważył ponadto, że lokalni certyfikowani chińscy rzeczoznawcy „doszli do wniosku, że Apple nie narusza technologii Xiao-i Robot”.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx