niedziela, 21 lipca

Apple udostępnił dziś publicznym beta testerom trzecie wersje beta nadchodzących aktualizacji iOS 17.3 i iPadOS 17.3, umożliwiając osobom niebędącym deweloperami przetestowanie oprogramowania przed jego wydaniem.

Drugie publiczne bety iOS 17.3 i iPadOS 17.3 pojawiają się prawie miesiąc po wydaniu przez Apple pierwszych wersji beta. Należy zaznaczyć, że chociaż Apple nazywa dzisiejsze wersje beta trzecią wersją to technicznie rzecz biorąc nigdy nie było drugiej publicznej wersji beta. Apple wycofał drugą wersję beta iOS 17.3 i iPadOS 17.3 dla deweloperów i zdecydował się przejść od razu do trzeciej wersji beta, zamiast wypuszczać zaktualizowaną publiczną wersję beta.

Publiczni testerzy mogą pobrać wersję beta, otwierając aplikację Ustawienia, przechodząc do sekcji Uaktualenienia, wybierając opcję „Uaktualnienia beta” i przełączając na publiczną wersję beta systemu iOS 17 lub iPadOS 17. Wymagana jest rejestracja w witrynie testów beta firmy Apple.

iOS 17.3 wprowadzi funkcję Ochrona Skradzionego urządzenia, która zapewnia dodatkową warstwę zabezpieczeń na wypadek kradzieży iPhone’a i uzyskania przez złodzieja kodu. Po włączeniu tej opcji wymagane jest uwierzytelnianie za pomocą Face ID lub Touch ID, aby przeglądać hasła pęku kluczy iCloud, do wyłączenia trybu Utraconego, usunięcia zawartość iPhone’a, korzystania z zapisanych metod płatności w przeglądarce Safari i nie tylko. W przypadku niepowodzenia uwierzytelniania za pomocą Face ID lub Touch ID nie ma możliwości wprowadzenia hasła.

Niektóre czynności, takie jak zmiana hasła Apple ID, aktualizacja kodu urządzenia, wyłączenie funkcji Znajdź i usunięcie Face ID wymaga uwierzytelnienia, a także godzinnego opóźnienia w celach bezpieczeństwa.

Aktualizacja dodaje także wspólne playlisty Apple Music — funkcję, która pozwala subskrybentom Apple Music tworzyć playlisty ze znajomymi, członkami rodziny i innymi osobami, które podzielają ich gusta muzyczne. Dowolną playlistę można przekształcić we wspólną playlistę, dotykając ikony w kształcie osoby i udostępniając link.

Finalna, publiczna wersja iOS 17.3 i iPadOS 17.3 zostanie prawdopodobnie wydana jeszcze w styczniu.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx