wtorek, 25 czerwca

Jak informuje Automotive News EuropeBMW tymczasowo sprzedaje swoje nowe samochody bez funkcji Apple CarPlay i Android Auto, ponieważ producent samochodów zmienia dostawcę chipów.

Nowe chipy wbudowane w wiele modeli BMW wyprodukowanych w tym roku wymagają zaktualizowanego oprogramowania, aby móc uruchomić CarPlay i Android Auto. Klienci BMW, którzy otrzymają nowy samochód bez CarPlay, są proszeni przez dealerów o czekanie na bezprzewodową aktualizację, która umożliwi korzystanie z funkcji „najpóźniej do końca czerwca”.

Nie jest jasne, ile modeli BMW dotyczy problem, ale duża liczba klientów w USA, Włoszech, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii i Francji opublikowała w Internecie informacje o dostawach nowych pojazdów bez CarPlay. Modele, których dotyczy problem, zawierają w specyfikacji kod „6P1”.

Podczas gdy niektórzy właściciele BMW będą musieli tymczasowo obejść się bez funkcji CarPlay, BMW zmienia dostawców chipów, aby wzmocnić swój łańcuch dostaw w dłuższej perspektywie w związku z ciągłym niedoborem chipów, który może zmniejszyć się w drugiej połowie roku.

BMW oferuje jedno z najbardziej zintegrowanych rozwiązań z ekosystemem Apple. Jest to obsługa cyfrowych kluczyków Digital Key, Ultra Wideband Digital Key Plus oraz bogaty w funkcje dwuekranową bezprzewodowy CarPlay. BMW zaczęło oferować CarPlay dopiero w 2016 roku i znalazło się w ogniu sporej krytyki po tym jak zaczęło za to pobierać dodatkowe 80 dolarów rocznie. Po negatywnych opiniach zrezygnowano z tej subskrypcji.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx