sobota, 2 marca

Zdolności produkcyjne firmy Quanta, dostarczającej dla Apple modele MacBooków Pro, pozostaje poważnie utrudniona pomimo złagodzenia lockdownu i wznowienia produkcji w swojej fabryce w Szanghaju informuje DigiTimes.

Według tajwańskiej strony internetowej poświęconej łańcuchowi dostaw, Quanta do tej pory była w stanie przywrócić tylko około 30% mocy produkcyjnych w swoim zakładzie w Szanghaju od czasu zakończenia lockdownu w zeszłym miesiącu.

Quanta jest jedynym producentem 14- i 16-calowych MacBooków Pro firmy Apple, a maszyny są produkowane głównie w fabryce ODM w Szanghaju. Wiceprezes Quanta CC Leung 30 kwietnia zwrócił uwagę, że zakład firmy w Szanghaju przywrócił około 30% swoich mocy produkcyjnych i zamierza stopniowo zwiększać ten procent do 50%.

Raport mówi, że wielu dalszych monterów prawdopodobnie wznowiło już swoje linie produkcyjne, ale wielu nadal boryka się z niewystarczającymi dostawami komponentów z tego samego powodu.

Klienci Apple od kilku tygodni borykają się z niezwykle wydłużonymi terminami dostaw ze względu na ograniczone zdolności produkcyjne spowodowane lockdownem i brakami chipów. W sklepie internetowym Apple wszystkie wstępnie skonfigurowane modele 14-calowego MacBooka Pro i 16-calowego MacBooka Pro mają obecnie szacunkową dostawę od 29 czerwca do 14 lipca.

Te same daty dotyczą Mac Studio (20-rdzeniowego CPU/48-rdzeniowego GPU), chociaż konfiguracja 10-rdzeniowego CPU/24-rdzeniowego GPU wypada nieco lepiej z okresem dostawy od 17 do 24 maja. Ograniczenia nie mają obecnie wpływu na dostępność MacBooka Air, 24-calowego iMaca i Maca mini, podczas gdy Mac Pro zależy od opcji konfiguracyjnych, a na niektóre trzeba czekać do czerwca.

Według DigiTimes, Apple już zmienił transport z morskiego na powietrzny, aby skrócić harmonogramy wysyłek w obliczu zakłóconej logistyki w Chinach, ale tylko ograniczona liczba przesyłek została przeniesiona do transportu lotniczego, co powoduje obecne niedobory.

Apple w zeszłym miesiącu powiedział, że zakłócenia związane z lockdownem w Chinach i niedobory krzemu będą nadal utrudniać wytwarzanie wystarczającej ilości produktu, aby zaspokoić silny popyt konsumentów w miarę upływu roku, co ostatecznie wpłynie na przychody Apple w drugim kwartale.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx