środa, 24 kwietnia

Flagowy pojazd elektryczny BMW i4, oferuje jedną z najbardziej rozbudowanych integracji Apple CarPlay pokazują najnowsze materiały promocyjne tego modelu.

BMW opisuje wrażenia z CarPlay w i4 jako „jeszcze bardziej płynne”. I4 ma dwa zakrzywione wyświetlacze i wyświetlacz head-up. Wszystkie trzy wyświetlacze mogą jednocześnie wyświetlać informacje z Apple CarPlay.

BMW i4 jest wyposażone w iDrive 8, który obsługuje bezprzewodowy Apple CarPlay, wskazówki „krok po kroku” z Apple Maps na wyświetlaczu head-up oraz mapy Apple i wskazówki dojazdu w zestawie wskaźników.

Wiele najnowszych pojazdów wyposażonych w CarPlay już posiada na wyświetlaczu kierowcy ograniczone szczegółowe informacje o kierunkach pobierane z map Apple. Tutaj jednak pełna integracja BMW z mapami Apple w zestaw wskaźników jest jedną z pierwszych tego typu implementacji.

Mapy Apple i informacje nawigacyjne są wyświetlane na środku zestawu wskaźników, łącząc się z interfejsem BMW iDrive, który znajduje się na nim.

Wskazówki „krok po kroku” z map Apple na drugim wyświetlaczu są obsługiwane w CarPlay od iOS 13, ale BMW jest jednym z pierwszych, którzy zaimplementowali pełny widok map Apple na drugim zestawie wskaźników wyświetlacza. Wygląda na to, że BMW używa wielu funkcji programistycznych Apple, takich jak niezależny tryb nocny dla strumienia H.246, aby osiągnąć tę ścisłą integrację.

W ostatnich latach BMW jest testerem wszystkich nowości związanych z pojazdami wprowadzanych przez Apple. Jako pierwsze wprowadziło funkcje cyfrowego klucza Digital Key i Ultra Wideband Digital Key Plus, choć jako jedyna firma BMW zaczęła oferować CarPlay dopiero w 2016 roku i to z roczną płatną subskrypcją. Po negatywnych głosach na to posunięcie BMW zrezygnował z pobierania opłaty.

Więcej o BMW i4 możecie poczytać na oficjalnej stronie.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx