poniedziałek, 15 kwietnia

Apple zatrudnił dwóch byłych inżynierów Mercedesa, prawdopodobnie w ramach powiększenia zespołu pracującego nad rozwijanym projektem Apple Car.

Pierwszy z nowych pracowników pracował wcześniej w Mercedesie, koncentrując się na masowej produkcji pojazdów, kierowaniu pojazdem, dynamice oraz oprogramowaniu i zarządzaniu projektami. Nowo zatrudniony pracował wcześniej również w Porsche mając podobny zakres obowiązków a obecnie został przyjęty do Apple jako inżynier projektu produktu Apple w „Special Projects Group”. Druga zatrudniona osoba również pochodzi z Mercedesa.

Apple Car, o wewnętrznej nazwie kodowej „Project Titan”, jest jednym z najbardziej tajnych projektów firmy. Pomimo niezliczonych plotek, ostateczny cel Apple w branży motoryzacyjnej pozostaje niejasny. Najnowsze osoby zatrudnione przez Apple dołączają do listy byłych inżynierów i dyrektorów, z których skorzystał gigant technologiczny z Cupertino, od największych światowych producentów samochodów.

Chociaż firma wciąż rozbudowuje swoją siłę roboczą o umiejętności i talenty potrzebne do produkcji i rozwoju samochodu, a w tym roku zatrudniła już byłego wiceprezesa Porsche, Apple miał już kilka niepowodzeń. W ciągu roku, firma straciła kilku czołowych menedżerów z „Project Titan”, co może wykoleić harmonogram Apple Car‌. Obecnie projekt prowadzi Kevin Lynch, znany z pracy nad Apple Watch.

Chociaż Apple sporo inwestuje w pozyskiwanie talentów w ciągu ostatnich lat, będzie również zmuszony polegać na firmach zewnętrznych. Apple prowadzi podobno rozmowy z kilkoma dostawcami, w tym z najważniejszym, Foxconnem i producentami samochodów, w sprawie partnerstwa. Rozmowy i dyskusje jak dotąd nie przekształciły się w żadne formalne porozumienie.

Foxconn, który służy jako masowy producent iPhone’a, prawdopodobnie odegra pewną rolę w łańcuchu dostaw Apple Car, który prawdopodobnie nie trafi na rynek wcześniej niż za pięć lat. Jeden z ostatnich wyżej wymienionych pracowników Apple był wcześniej odpowiedzialny za harmonogram masowej produkcji samochodów Mercedes, co może być teraz atutem Apple.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx