niedziela, 19 maja

Apple ogłosił dziś, że opóźni wprowadzenie funkcji bezpieczeństwa dzieci, które ogłosił w zeszłym miesiącu z wieloma głosami krytyki.

Planowane funkcje obejmują skanowanie bibliotek użytkowników Zdjęć w iCloud pod kątem materiałów związanych z wykorzystywaniem seksualnym dzieci (CSAM), bezpieczeństwo komunikacji w celu ostrzegania dzieci i ich rodziców podczas odbierania lub wysyłania zdjęć o charakterze jednoznacznie seksualnym oraz rozszerzone wskazówki CSAM w Siri i wyszukiwarce.

Apple potwierdził, że informacje zwrotne od klientów, organizacji non-profit i grup poparcia, badaczy i innych osób na temat planów spowodowały opóźnienie, aby dać firmie czas na wprowadzenie ulepszeń. Apple wydał następujące oświadczenie w sprawie swojej decyzji:

W zeszłym miesiącu ogłosiliśmy plany dotyczące funkcji, które mają pomóc chronić dzieci przed osobami, które wykorzystują narzędzia komunikacyjne do ich rekrutacji i wykorzystywania, a także ograniczać rozpowszechnianie materiałów związanych z wykorzystywaniem seksualnym dzieci. Na podstawie opinii klientów, grup wsparcia, badaczy i innych osób postanowiliśmy poświęcić w nadchodzących miesiącach dodatkowy czas na zebranie opinii i wprowadzenie ulepszeń przed udostępnieniem tych niezwykle ważnych funkcji bezpieczeństwa dzieci.

Zaraz po ogłoszeniu nowych funkcji Apple zostały one skrytykowane przez wiele osób i organizacji, w tym badaczy bezpieczeństwa, demaskatora prywatności Edwarda Snowdena, Electronic Frontier Foundation (EFF), byłego szefa bezpieczeństwa Facebooka, polityków, grupy polityczne, badaczy uniwersyteckich, a nawet niektórych pracowników Apple. Od tego czasu Apple stara się rozwiać nieporozumienia i uspokoić użytkowników, publikując szczegółowe informacje, udostępniając często zadawane pytania, różne nowe dokumenty, wywiady z kierownictwem firmy i nie tylko.

Pakiet funkcji bezpieczeństwa dzieci miał pierwotnie zadebiutować w Stanach Zjednoczonych wraz z aktualizacją do iOS 15, iPadOS 15, watchOS 8 i macOS Monterey. Obecnie nie jest jasne, kiedy Apple planuje wprowadzić te funkcje, ale wydaje się, że firma nadal zamierza je wypuścić.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx