środa, 17 lipca

Współzałożyciel Microsoftu, Bill Gates, uczestniczył w tym tygodniu w swoim pierwszym spotkaniu w Clubhouse, coraz popularniejszej aplikacji do konwersacji, do której dołączyć można tylko na zaproszenie.

Gates udzielił wywiadu dziennikarzowi Andrew Rossowi Sorkinowi, a biorąc pod uwagę, że aplikacja Clubhouse jest obecnie dostępna tylko na iOS, jedno z pytań, które się pojawiło, dotyczyło tego, czy Gates regularnie używa iPhone’a i czy woli iOS od Androida.

„Właściwie używam telefonu z Androidem” – powiedział Gates. „Ponieważ chcę śledzić wszystko, często bawię się iPhone’ami, ale ten, który noszę, to Android”.

„A więc Android kontra Apple – czy to sprawa religijna?” – zapytał Sorkin.

„Niektórzy producenci Androida wstępnie instalują oprogramowanie firmy Microsoft co wiele mi ułatwia” – odpowiedział Gates. „Są bardziej elastyczni, jeśli chodzi o sposób łączenia oprogramowania z systemem operacyjnym. Więc do tego się przyzwyczaiłem. Wiesz, wielu moich znajomych ma iPhone’a, więc nie ma tu przejrzystości.

Współzałożyciel Clubhouse, Paul Davison, który również na chwilę dołączył do pokoju, powiedział Gatesowi i Sorkinowi, że wersja aplikacji na Androida jest „najważniejszą funkcją”, nad którą obecnie pracują i która jest najbardziej ekscytująca.

W wywiadzie z 2019 roku Gates przyznał, że porażka Microsoftu na rzecz Androida jako standardowej platformy telefonicznej innej niż Apple była „jednym z największych błędów wszechczasów” dla firmy z Redmond. Steve Ballmer, który w latach 2000–2014 pełnił funkcję CEO Microsoftu, często wyśmiewał się z iPhone’a. Jednak powodów do wyśmiewania nie miał , ponieważ Windows Phone nigdy nie zdobył żadnego znaczącego udziału w rynku wśród mobilnych systemów operacyjnych i ostatecznie został wycofany.

Podczas spotkania w Clubhouse Gates przyznał, że miał niełatwe relacje ze Stevem Jobsem, ale nazwał byłego dyrektora generalnego Apple „wyjątkowym”. Inne tematy, które pojawiły się w środowej dyskusji online, obejmowały globalną pandemię, zmiany klimatyczne i nowa książka Gatesa „Jak uniknąć katastrofy klimatycznej”. Cały wywiad jest dostępny na YouTube.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx