piątek, 1 marca

Wraz z wprowadzeniem w seri iPhone 12 standardu ładowania MagSafe na rynku zaczęło się pojawiać coraz więcej gadżetów wykorzystujących ten standard.

Funkcja wbudowanego magnesu pozwala na wykorzystanie go m.in. w różnego rodzaju powerbanków, które to są dodatkiem dość często wykorzystywanym przez użytkowników mocno eksploatujących swoje urządzenia i wciąż na narzekających na zbyt małą żywotność baterii w iPhone’ach. Chociaż Apple wypuścił swoją propozycję zewnętrznej baterii, to cena 499 złotych wydaje się być mocno przesadzona.

powerbank-magsafe-CubeNest

Dlatego też na rynku zaczęło się pojawiać coraz więcej konkurencyjnych gadżetów tego rodzaju a jedną z propozycji jaką udało się mi się ostatnio przetestować jest powerbank firmy CubeNest.

CubeNest to wchodząca na nasz rynek Czeska firma, która ma w swojej ofercie coraz więcej akcesoriów dla telefonów iPhone. Stawiają przede wszystkim na wygląd produktów, który musi być dopasowany do stylu i kolorystyki urządzeń Apple. Tak też jest z powberbankiem.

Model, który wpadł w moje ręce jest koloru szarego, nie mniej w ofercie mają być dostępne wszystkie kolory powerbanka do istniejącej linii kolorystycznej iPhonów. Ale powerbank to nie tylko kolor. To co różni go od baterii Apple to jego spora pojemność. Bateria MagSafe od CubeNest ma pojemność 5000 mAh. To ponad trzykrotnie więcej od propozycji Apple, która jak nieoficjalnie wiadomo ma pojemność zaledwie niecałych 1500 mAh. Taka pojemność daje nam możliwość naładowania do 1,5 raza iPhone’a 13 Pro i niemal dwukrotnego naładowania iPhone’a 13 mini. To niezły wynik biorąc pod uwagę, że baterie w tych urządzeniach nie są najgorsze.

powerbank-magsafe-CubeNest

Bateria CubeNest jest większa również gabarytowo. Bo przyklejeniu jej magnesem do złącza MagSafe zajmuje niemal całe plecy urządzenia, co do codziennego użytku nie jest wygodne. Ale umówmy się, powerbank ma doładować nasze urządzenie, a nie służyć jako zamiennik baterii do noszenia go non stop przy urządzeniu.

Baterię ładujemy za pomocą dołączonego do pudełka kabla UBC-C. W zestawie nie znajdziemy adaptera ładowarki więc będziemy musili użyć tego, który posiadamy w domu. Obok złącza służącego do ładowania na baterii mamy pięć małych diod informujących o poziomie energii w baterii. Ładowanie telefonu odbywa się po dotknięciu małego przycisku znajdującego się również przy otworze ładowania.

powerbank-magafe-CubeNest

Bateria CubeNest ładuje bezprzewodowo z mocą 15 W. Możemy z niej skorzystać również jako ładowarka przewodowa i za pomocą kabla może wtedy ładować z mocą 18 W.

Powerbank jest kompatybilny ze wszystkimi modelami iPhone 12 i iPhone 13 oraz ze słuchawkami AirPods z bezprzewodowym etui ładującym. Baterię możecie zakupić bezpośrednio ze sklepu internetowego CubeNest w cenie 169 złotych

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx