sobota, 20 kwietnia

Apple najwyraźniej opóźni wprowadzenie przeprojektowanego MacBooka Air na drugą połowę roku i prawdopodobnie nie wprowadzi nowych 14- i 16-calowych modeli MacBooka Pro do 2023 roku informuje Mark Gurman z Bloomberga.

W swoim najnowszym biuletynie „Power On” Gurman powiedział, że Apple pierwotnie planował wypuścić swojego nowego MacBooka Air z „zupełnie nowym wyglądem, MagSafe, chipem M2 i nie tylko” pod koniec 2021 roku lub na początku 2022 roku, ale to ramy czasowe najwyraźniej przesunęły się na drugą połowę 2022 roku.

Analityk Apple, Ming-Chi Kuo przewiduje, że masowa produkcja nowego MacBooka Air rozpocznie się pod koniec drugiego lub na początku trzeciego kwartału, co sugeruje, że urządzenie może zostać wypuszczone około września.

Gurman powiedział również, że nie spodziewa się, że Apple zaktualizuje swoje topowe modele 14- i 16-calowych MacBooków Pro w tym roku, a aktualizacja wprowadzi więcej chipów M2‌ Pro i ‌M2‌ Max w przyszłym roku. W tym roku jak twierdzi Gurman, jedyną aktualizacją MacBooka Pro będzie prawdopodobnie odświeżony MacBook Pro klasy podstawowej z 13-calowym wyświetlaczem i chipem M2.

Wprowadzenie na rynek serii nowych komputerów Mac z chipem M2 pod koniec 2022 roku może przybrać podobny kształt do tego, w jaki Apple zaprezentowało MacBooka Air M1, 13-calowego MacBooka Pro M1 i podstawowy Mac mini M1 w listopadzie 2020 roku, co sugeruje, że firma założyła sobie dwuletni cykl aktualizacji chipów serii M. Oprócz MacBooka Air i 13-calowego MacBooka Pro, podstawowy Mac mini oraz 24-calowy iMac i iPad Pro również byliby realnymi kandydatami na chip M2, ale ramy czasowe aktualizacji tych urządzeń są jeszcze nieznane.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Jet
Jet
2 lat temu

Mam takie pytanie – czy nowe MacBooki Pro z MagSafe dalej można ładować przez porty USB-C?

Apple World
Apple World
Reply to  Jet
2 lat temu

tak, jak najbardziej

2
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx