niedziela, 19 maja

Firma Apple ogłosiła, że jej globalne zaplecze, w tym sklepy detaliczne, biura, centra danych i inne, są zasilane w 100 procentach czystą energią.

100 procent czystej energii Apple obejmuje obiekty w 43 krajach, w tym w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Chinach i Indiach. W oświadczeniu wydanym przez dyrektora generalnego Apple, Tim Cook powiedział, że Apple jest „zobowiązany do opuszczenia świata lepszym, niż go zastał”.

„Jesteśmy zobowiązani do opuszczenia świata lepszym, niż go zastaliśmy. Po latach ciężkiej pracy jesteśmy dumni, że osiągnęliśmy ten ważny kamień milowy” – powiedział Tim Cook, dyrektor generalny Apple. „Będziemy nadal przesuwać granice tego, co jest możliwe z materiałami w naszych produktach, sposobem ich recyklingu, naszymi obiektami i współpracą z dostawcami w celu stworzenia nowych, kreatywnych i przyszłościowych źródeł energii odnawialnej, ponieważ wiemy, że od tego zależy przyszłość”.

Aby osiągnąć cel związany z czystą energią, Apple zainwestował i zbudował obiekty energii odnawialnej na całym świecie, takie jak panele słoneczne, farmy wiatrowe, ogniwa paliwowe z biogazem, systemy generowania mikrohydratacji i inne technologie magazynowania energii.

Apple twierdzi, że posiada 25 operacyjnych projektów energii odnawialnej na całym świecie, o łącznej mocy 626 megawatów. 286 megawatów energii z ogniw fotowoltaicznej pojawiło się w internecie w 2017 roku, co według firmy Apple jest najbardziej widoczne w ciągu jednego roku. W trakcie budowy jest kolejnych 15 projektów, które po zakończeniu będą oferować łącznie 1,4 gigawata czystej energii odnawialnej w 11 krajach.

Niektóre projekty energii odnawialnej firmy Apple obejmują panele słoneczne na dachu Apple Park, jego najnowszego kampusu, 485 megawatów z generatorów wiatrowych i słonecznych w Chinach, obiektów słonecznych w Reno, Nevadzie i Maiden w Północnej Karolinie, ponad 300 systemów słonecznych na dachu w Japonii i 800 dachowych systemów energii odnawialnej w Singapurze.

Osiągnięcie 100 procent energii odnawialnej dla wszystkich zakładów Apple było długoterminowym celem dla firmy. Od 2014 roku wszystkie centra danych Apple są zasilane czystą energią, a od 2016 roku 96 procent obiektów Apple jest eksploatowanych w oparciu o energię odnawialną.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx