sobota, 15 czerwca

Apple potwierdził, że wstrzymał sprzedaż wszystkich produktów ze swojej strony internetowej w Rosji, co oznacza, że klienci w Rosji nie mogą już kupować komputerów Mac, iPhone’ów, iPadów i innych urządzeń Apple. 

Obecnie po wejściu do sklepu internetowego pojawia się komunikat w języku rosyjskim, że sklep jest obecnie zamknięty. Sprzedaż została wstrzymana po apelu ukraińskiego wicepremiera Mychajło Fiodorowa, który napisał list do prezesa Apple Tima Cooka, prosząc Apple o zaprzestanie sprzedaży urządzeń i zablokowanie dostępu do App Store w Rosji.

Apple powiedział w oświadczeniu, że zatrzymał również cały eksport swoich produktów do innych kanałów sprzedaży w Rosji oraz wyłączył pokazywanie ruchu ulicznego i wypadki na żywo w Apple Maps na Ukrainie jako środek bezpieczeństwa i ostrożności dla obywateli Ukrainy.

Cook wyjaśnił te same informacje w liście wysłanym do pracowników i podał informacje o tym, w jaki sposób pracownicy Apple mogą przekazać darowizny. Apple będzie dopasowywać wszystkie darowizny w stosunku 2:1 dla kwalifikujących się organizacji, z mocą wsteczną w przypadku darowizn dokonanych od 25 lutego.

Na razie dostęp do App Store nie został jeszcze w Rosji wyłączony, ale Apple wyłączył Apple Pay i główne banki w Rosji nie mogą korzystać z tej usługi. Aplikacje informacyjne RT News i Sputnik News zostały usunięte z App Store poza Rosją.

Cook powiedział, że Apple pracuje nad wsparciem swoich zespołów na Ukrainie i w całym regionie, a firma kontaktuje się z każdym pracownikiem na Ukrainie, aby zaoferować pomoc. Zakończył swój list, mówiąc, że „ten moment wymaga jedności, wymaga odwagi i przypomina nam, że nigdy nie wolno nam tracić z oczu człowieczeństwa, które wszyscy dzielimy”.

List Cooka i działania Apple są następstwem sankcji USA, które zostały wdrożone wobec Rosji w lutym, uniemożliwiając firmom eksportowanie wybranych produktów do tego kraju. Apple nie wstrzymał wówczas sprzedaży, a odpowiedź wydaje się być wynikiem prośby Ukrainy.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Svven
Svven
2 lat temu

PRowe zagranie. Im to się opłaci.

1
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx