środa, 10 sierpnia

Apple zajął trzecie miejsce na corocznej liście Fortune Global 500, zawierającej największe światowe firmy pod względem zysku, i dwunaste pod względem przychodów.

Tegoroczny dochód operacyjny firm z listy Fortune Global 500 osiągnął rekordowy poziom 33 bilionów dolarów, blisko łącznego PKB Chin i Stanów Zjednoczonych. Tegoroczne firmy z listy Fortune Global 500 zatrudniają łącznie 69,9 mln osób na całym świecie i są reprezentowane w 32 krajach. WalMart po raz siódmy z rzędu był największą firmą na świecie.

Przychody Apple wynoszą 260,174 mld dolarów, z czego 55,256 mld dolarów to zysk. Apple został pokonany w zyskach tylko przez firmę inwestycyjną Berkshire Hathaway i firmę naftową Saudi Aramco. Co ciekawe, Berkshire Hathaway ma 5,7% udziałów w Apple, co stanowi ponad jedną piątą całej jego wartości.

Pomimo lekkiego spowolnienia Apple w ostatnim roku obrotowym, Fortune nadal pozytywnie ocenia zdolność Apple do zarabiania pieniędzy. iPhone nadal dominuje w sprzedaży, chociaż subskrypcje szybko stają się ważną częścią modelu biznesowego Apple.

Szacuje się, że Apple zatrudnia obecnie 137 000 pracowników, a ostatnio odnotował rekordowe przychody za trzeci kwartał fiskalny w wysokości 59,7 mld USD i kwartalny zysk netto w wysokości 11,25 mld USD.

Apple znajduje się w pierwszej dwudziestce rankingu Fortune Global 500 od 2013 roku. W zeszłym roku firma zajęła jedno miejsce wyżej zarówno pod względem przychodów jak i zysków. W maju Apple zajął czwarte miejsce na liście największych firm w Ameryce z listy Fortune 500. Apple od siedmiu lat z rzędu znajduje się w pierwszej piątce.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx