wtorek, 18 czerwca

Apple zajął czwarte miejsce na corocznej liście 500 największych firm w Stanach Zjednoczonych magazynu Fortune pod względem przychodów z przychodami wynoszącymi 260,1 mld dolarów w roku podatkowym 2019, wyprzedzając Walmart, Amazon i ExxonMobil.

Potężne Apple spadło w 2019 roku zarówno pod względem sprzedaży, o 2% do 260 miliardów dolarów, jak i samego rankingu, z miejsca 3 na pozycję 4. Zdolność zarabiania pieniędzy na komputerach i producentach telefonów złagodziła spadek. Apple zarobił 55 miliardów dolarów. Trzy kategorie opowiadają za sprzedaż Apple. Sprzedaż iPhone’a, 55% ogółu Apple, spadła o 14%. Wzrost sprzedaży usług takich jak streaming i subskrypcje, stanowiąca 18% całości, wzrosła o 16%. Urządzenia do noszenia (AirPods i zegarki) oraz inne akcesoria inne niż telefony (iPody, HomePods i produkty Beats) skoczyły o 41%, ale stanowią tylko 9% przychodów.

Apple znajduje się w pierwszej piątce od siedmiu kolejnych lat, choć spadł o jedno miejsce w stosunku do ubiegłego roku. Inne ważne firmy technologiczne na tegorocznej liście to Google Alphabet na 11 miejscu, Microsoft na 21 miejscu i Facebook na 46 miejscu.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx