wtorek, 4 października

Apple ogłosił wyniki finansowe za trzeci kwartał finansowy 2020, który odpowiada drugiemu kwartałowi kalendarzowemu tego roku.

W tym kwartale Apple odnotował przychody w wysokości 59,7 mld USD i kwartalny zysk netto w wysokości 11,25 mld USD, w porównaniu z przychodami w wysokości 53,8 mld USD i kwartalnym zyskiem netto w wysokości 10,0 mld USD w analogicznym kwartale poprzedniego roku. Zarówno przychody, jak i zysk na akcję były rekordami kwartału czerwcowego.

Marża brutto w tym kwartale wyniosła 38,0%, w porównaniu do 37,6% w analogicznym kwartale poprzedniego roku, a sprzedaż międzynarodowa stanowiła 60% przychodów. Apple zadeklarował również kwartalną wypłatę dywidendy w wysokości 0,82 USD na akcję.

Globalna pandemia koronawirusa  miała oczywiście znaczący wpływ na wyniki Apple, a spółka nie opublikowała prognoz finansowych na ten kwartał w swojej poprzedniej publikacji wyników z 30 kwietnia, ale wyniki były generalnie wyższe od oczekiwań Wall Street.

„Rekordowy kwartał Apple w czerwcu był wynikiem dwucyfrowego wzrostu zarówno w zakresie produktów i usług, jak i wzrostu w każdym z naszych segmentów geograficznych” – powiedział Tim Cook, dyrektor generalny Apple. „W niepewnych czasach ta wydajność jest świadectwem ważnej roli, jaką nasze produkty odgrywają w życiu naszych klientów, oraz nieustannych innowacji Apple. To trudny moment dla naszych społeczności. (…) Żyjemy zgodnie z zasadą, że to, co robimy, powinno stwarzać możliwości i zostawić świat lepszym, niż go zastaliśmy”.

Apple po raz kolejny nie podaje prognoz na bieżący kwartał kończący się we wrześniu, ponieważ utrzymuje się znaczna niepewność dotycząca wpływu koronawirusa.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx