wtorek, 27 lutego

W ostatnich tygodniach zamknięto dwie strony internetowe, które zawierały łącza do pobierania wersji beta przedpremierowego oprogramowania Apple takiego jak iOS 16, iPadOS 16, macOS Ventura i tvOS 16, w tym BetaProfiles.com i IPSW.dev. Obie strony internetowe nie są już dostępne.

W tweecie zamieszczonym przez BetaProfiles.com serwis poinformował, że został zamknięty, aby uniknąć „prawnej bitwy z Apple”. Ponadto prawnicy reprezentujący Apple w Kilpatrick Townsend Stockton LLP rzekomo przekazali Twitterowi żądanie usunięcia treści zgodnie z ustawą Digital Millennium Copyright Act (DMCA) dotyczące kilkunastu tweetów zawierających linki do stron internetowych, takich jak IPSW.dev. W domniemanym zawiadomieniu twierdzono, że tweety naruszały zastrzeżone oprogramowanie beta firmy Apple. Wszystkie wymienione tweety nie są już widoczne „w odpowiedzi na zgłoszenie od właściciela praw autorskich”.

IPSW.dev zapewniał użytkownikom dostęp do plików IPSW w wersji deweloperskiej bety iOS 16 i innego przedpremierowego oprogramowania Apple, z linkami do pobierania za pośrednictwem serwerów Apple, witryny internetowej do udostępniania plików WeTransfer i torrentów, podczas gdy BetaProfiles.com udostępnił łącza do obu profili beta i Pliki IPSW. BetaProfiles.com powiedział, że użytkownicy muszą być zarejestrowani w programie dla programistów Apple, aby pobrać profile, ale użytkownicy mogli uniknąć tego ostrzeżenia.

I unikali. Nie jest tajemnicą, że linki zamieszczane na stronach nie były legalne. Odnosiły się do deweloperskich wersji beta. Wersje te są przeznaczone tylko dla członków programu dla deweloperów Apple, który kosztuje rocznie 99 dolarów. NIestety mnóstwo użytkowników omijało i opłatę i reguły Apple pobierając z ciekawości oprogramowanie w wersji beta zaraz po jego prezentacji na WWDC.

Dla zainteresowanych oficjalnym i legalnym testowaniem wersji beta Apple już kilka lat temu uruchomił program publicznych testów beta, do którego za darmo może dołączyć każda osoba nie będąca deweloperem.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx