niedziela, 25 września

Apple udostępnił dziś pierwsze publiczne wersje beta systemu iOS 13 i iPadOS dla swojej grupy publicznych testerów beta, dając osobom nie będącym deweloperami możliwość przetestowania oprogramowania przed nadchodzącym wydaniem.

Pierwsza publiczna wersja beta systemu iOS 13 odpowiada drugiej wersji beta wydanej w zeszłym tygodniu deweloperom. Apple pierwotnie powiedział, że publiczna wersja beta pojawi się w lipcu, ale najwyraźniej postanowił wydać ją kilka dni wcześniej.

Osoby, które chcą dołączyć do beta testerów, mogą zarejestrować się na stronie beta testów Apple, która daje użytkownikom dostęp do wersji beta iOS, macOS i tvOS. Przed zainstalowaniem wersji beta należy utworzyć pełną zaszyfrowaną kopię zapasową w iTunes lub kopię zapasową w iCloud. Najlepiej zainstalować iOS 13 na urządzeniu dodatkowym, ponieważ oprogramowanie beta nie jest stabilne i zawiera błędy.

iOS 13 to kolejna duża aktualizacja systemu operacyjnego iOS, który działa na iPhonie i iPadzie, ale w tym roku iOS 13 i iPadOS, wersja iOS 13, która działa na iPadzie, są oddzielnymi plikami do pobrania, ponieważ zostały rozdzielone.

iPadOS jest niemal identyczny z iOS 13, choć istnieją pewne funkcje specyficzne dla iPada, takie jak nowe możliwości wielozadaniowości. W większości te dwa systemy operacyjne mają te same funkcje.

Należy pamiętać, że zadaniem publicznych testerów jest raportowanie znalezionych błędów w służącej do tego aplikacji „Feedback”. Błędy znalezione przez użytkowników w dużej mierze sprawiają, że ostateczna wersja systemu opublikowana jesienią będzie stabilna i w pełni zadowalająca.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx