czwartek, 23 maja

Apple udostępnił dziś publicznym testerom pierwszą wersję beta systemu macOS Ventura umożliwiając osobom nie będącym deweloperami przetestowanie nowego systemu operacyjnego macOS Ventura przed jego jesienną premierą.

Publiczni testerzy wersji beta mogą pobrać aktualizację do macOS 13 Ventura z sekcji Uaktualnienia w aplikacji Preferencje systemowe po zainstalowaniu odpowiedniego profilu ze strony internetowej publicznych testów beta firmy Apple.

‌macOS Ventura‌ wprowadza Stage Managera, funkcję wprowadzoną również do iPadOS 16, czyli nowy tryb wielozadaniowości. Pozwala on lepiej skoncentrować się na wykonywanym zadaniu, poprzez uporządkowanie pozostałych aplikacji i okien w jednym, przejrzystym widoku. Stage Manager umieszcza główną aplikację z przodu i na środku, odkładając inne aplikacje na bok.

Tryb ciągłości umożliwi używanie iPhone’a jako kamery internetowej w komputerze Mac, oferując znacznie lepszą jakość aparatu niż wbudowana kamera Maca. Apple pracuje nad specjalnym systemem mocowania iPhone’a z komputerem Mac, a także oferuje już ciekawe funkcje takie jak Desk View, która wykorzystuje obiektyw ultraszerokokątny.

Handoff współpracuje teraz z FaceTime, dzięki czemu można odbierać połączenia na komputerze Mac, a następnie przenosić je na inne urządzenie. Aplikacja Wiadomości zyskuje funkcje cofania, edycji i oznaczania jako nieprzeczytane. SharePlay działa teraz również w Wiadomościach, a nie tylko w FaceTime. W systemie poprawiono wyszukiwanie Spotlight, które jest bardziej trafne i rozszerzone.

Z innych nowości, macOS Ventura wprowadza aplikacje Pogoda i Zegar na komputer Mac, odmienia Preferencje systemowe i zmienia ich nazwę na Ustawienia systemowe oraz dodaje obsługę wspólnych grup kart. Hasła będą zastąpione bezpieczniejszymi kluczami dostępu podobnie jak w iOS 16.

Finalna wersja macOS Ventura pojawi się na jesieni.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx