środa, 21 lutego

YouTuber TechRax przetestował bardzo dokładnie nową funkcję wykrywania wypadku w iPhonie 14 i odkrył, że nowa funkcja awaryjnego SOS firmy Apple niezawodnie uruchamia się w przypadku kontrolowanej kolizji pojazdu.

W nowo opublikowanym filmie widać próbę wywołania kolizji przez samochód bez kierowcy z umieszczonym w nim iPhone’em 14 Pro przypiętym do zagłówka fotela kierowcy. Po kilku nieudanych próbach finalnie udaje się zainicjować typowe zderzenie z przeszkodą, która inicjuje jeden z najpowszechniejszych wypadków drogowych.

Po tym, co wydaje się być krótkim opóźnieniem, funkcja wykrywania wypadku iPhone’a 14 Pro jest automatycznie aktywowana, a telefon inicjuje awaryjne odliczanie SOS, które jest ręcznie anulowane przez zespół, zanim wezwane zostaną służby ratunkowe.

Podczas drugiej udanej próby samochód uderza w ścianę pojazdów z większą prędkością, a jego maska harmonijnie składa się podczas wypadku. Ponownie, funkcja wykrywania wypadku firmy Apple jest niezawodnie aktywowana, a następnie ręcznie anulowana przez zespół.

Chociaż wyniki testów TechRax niekoniecznie dowodzą, że funkcja działa tak niezawodnie w rzeczywistych, niekontrolowanych, poważnych kolizjach, fakt, że aktywowała się zgodnie z oczekiwaniami, powinien dać właścicielom iPhone’a 14 pewność, że faktycznie działa.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx