środa, 17 kwietnia

iOS 16 wprowadził nową funkcję prywatności, która wymaga, aby aplikacje otrzymały zgodę użytkownika przed uzyskaniem dostępu do schowka iPhone’a w celu wklejenia tekstu z innych aplikacji, ale niektórzy użytkownicy napotkali problem, który powoduje, że monit jest wyświetlany zbyt często.

Jak informuje The Wall Street Journal, Apple poinformował, że planuje rozwiązać ten problem w aktualizacji oprogramowania, która zostanie wydana w przyszłym tygodniu. Ta wiadomość pojawia się po tym, jak jeden z dyrektorów Apple odpowiedział na Twitterze, że monit o pozwolenie na dostęp do schowka pojawiający się za każdym razem, gdy użytkownik próbuje wkleić tekst z jednej aplikacji do drugiej, jest „nieoczekiwanym zachowaniem”.

Raport stwierdza, że aktualizacja oprogramowania rozwiąże również problem z zawieszaniem się niektórych modeli iPhone’a 14 Pro po przesłaniu danych z innego iPhone’a.

Apple nie podał numeru wersji nadchodzącej aktualizacji oprogramowania, ale prawdopodobnie będzie to iOS 16.0.2. Rzecznik Apple potwierdził, że aktualizacja rozwiąże problem powodujący drgania i wibracje tylnej kamery w niektórych modelach iPhone’a 14 Pro w aplikacjach innych firm, takich jak Snapchat, TikTok czy Instagram.

Podsumowując, oznacza to, że aktualizacja oprogramowania będzie zawierała co najmniej trzy główne poprawki błędów.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx