wtorek, 27 lutego

Apple wymienił łącznie 11 milionów baterii iPhone’a w ramach programu tańszej wymiany baterii, który został wprowadzony pod koniec 2017 roku i trwał przez cały rok 2018.

Informację tą podał Tim Cook podczas niedawnego spotkania z pracownikami Apple i została przekazana dalej przez Johna Grubera z Daring Fireball, który usłyszał informacje z nienazwanego źródła.

Apple wymienił około 9 do 10 milionów baterii więcej, niż miało to miejsce w normalnym roku, powiedział Cook. Apple zwykle wymienia 1 do 2 milionów baterii rocznie.

Cook wymienił program wymiany baterii, jako jeden z powodów, dla których zostały obniżone plany produkcyjne na Q1 2019 po gorszej niż oczekiwano sprzedaży iPhone’a. Apple spodziewa się obecnie dochodu w wysokości 84 miliardów dolarów, w porównaniu z przewidywanym w listopadzie wynikiem 89 do 93 miliardów dolarów.

Nie jest do końca jasne, czemu Apple nie wiedział, jak program wymiany akumulatorów wpłynie na sprzedaż już wcześniej w roku, biorąc pod uwagę, że działał on przez cały 2018 rok. Gruber spekuluje, że chociaż Apple wiedział, że wymiana baterii była wyższa niż normalnie, prawdziwy efekt programu wymiany poznali dopiero po wypuszczeniu nowych modeli iPhone’a XS i XR kiedy mniej osób zaktualizowało swoje modele.

Apple zainicjował program tańszej wymiany baterii po aferze związanej z funkcją zarządzania energią wprowadzoną do systemu iOS 10, która spowolniła działanie niektórych starszych iPhone’ów z pogarszającymi się bateriami. Funkcje zarządzania energią zostały zaprojektowane, aby zapobiegać nieoczekiwanym wyłączeniom się telefonu i przedłużyć życie iPhone’a, ale niektórzy klienci uznali to za dowód na celowe postarzanie urządzenia.

Apple przeprosił za dezinformację i wprowadził program tańszej wymiany baterii, aby uspokoić klientów. W urządzeniu ze zużytą baterią wymiana baterii przywraca pełną funkcjonalność, co niewątpliwie skłoniło niektórych klientów do zatrzymania starszego iPhone’a zamiast kupowania nowego.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx