sobota, 20 kwietnia

Po wprowadzeniu na rynek modeli iPhone 13, iFixit i inne niezależne serwisy naprawcze stwierdziły, że wymiana wyświetlacza iPhone’a 13 powoduje, że czytnik Face ID przestaje działać, co ogranicza naprawy do Autoryzowanych Serwisów Apple i warsztatów powiązanych z Apple.

Ta zmiana znacznie utrudniła mniejszym, niezależnym serwisom wymianę wyświetlaczy iPhone’a 13 w uszkodzonych urządzeniach.

Biorąc pod uwagę odzew ze strony serwisów niezadowolonych z tego ograniczenia, Apple zdecydował się zmienić swoją politykę. Apple powiedział The Verge, że planuje wprowadzić aktualizację oprogramowania, która pozwoli na standardowe naprawy wyświetlacza, które nie wyłączają Face ID.

W modelach iPhone 13 Apple dodał mały mikrokontroler, który łączy w parę iPhone’a 13 z jego wyświetlaczem. Podczas naprawy wyświetlacza ten mikrokontroler należy sparować z nowym wyświetlaczem za pomocą narzędzi Apple, do których niezależne warsztaty naprawcze nie mają dostępu. Bez tego procesu parowania zamiana wyświetlacza iPhone’a 13 na nowy powoduje wyświetlenie komunikatu o błędzie „Nie można aktywować funkcji Face ID na tym telefonie iPhone”.

Warsztaty bez dostępu do narzędzi parowania Apple mogą przełożyć mikrokontroler z oryginalnego wyświetlacza i dodać go do nowego wyświetlacza, ale jest to żmudny proces, który wymaga lutowania i mikroskopu.

Aktualizacja oprogramowania, którą Apple planuje wdrożyć, usunie ograniczenie, które wymaga przeniesienia mikrokontrolera na nowy wyświetlacz po dokonaniu naprawy, dzięki czemu niezależne serwisy znów będą mogły naprawiać ekrany bez wpływu na funkcjonalność Face ID.

Nie podano informacji w której aktualizacji oprogramowania zostanie wprowadzona ta zmiana. Obecnie w fazie testów jest iOS 15.2 więc możliwe, że funkcja może zostać wprowadzona właśnie w tej aktualizacji.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx