środa, 24 kwietnia

Netflix ogłosił dziś uruchomienie swojej usługi Netflix Games na iOS, tydzień po wprowadzeniu tej funkcji na urządzenia z Androidem. Netflix Games, w ramach subskrypcji Netflix, umożliwia użytkownikom granie w kilka gier na urządzeniach mobilnych.

Dostępne na dzień dzisiejszy tytuły gier to „Stranger Things: 1984”, „Stranger Things 3: The Game”, „Shooting Hoops”, „Card Blast” i „Teeter Up”.

Dostęp do gier w serwisie Netflix wymaga subskrypcji Netflixa, ale gry nie mają reklam, dodatkowych opłat ani zakupów w aplikacji, tak jak w usłudze gier Apple, Apple Arcade. Netflix udostępnia każdą grę jako osobną aplikację w App Store, jednocześnie umożliwiając użytkownikom przeglądanie pełnego katalogu gier w aplikacji Netflix, co jest zgodne z zasadami App Store dotyczącymi usług subskrypcji gier.

Dzięki tej metodzie Apple może indywidualnie zatwierdzać każdą z gier, które Netflix przesyła do App Store. Gry będą wyświetlane na ekranie głównym urządzenia z systemem iOS oraz w aplikacji mobilnej Netflix i będą wymagały uwierzytelnienia w serwisie Netflix.

Jak zauważył Bloomberg, gry wprowadzone przez Netflixa obejmują opcję subskrypcji Netflixa za pomocą zakupu w aplikacji. Dzięki tej metodzie Apple otrzymuje 30-procentową prowizję, którą Netflix zbiera od subskrybentów (po roku prowizja Apple spada do 15 procent).

Główna aplikacja Netflixa od kilku lat nie oferuje opcji zakupu w aplikacji, aby umożliwić Netflixowi uniknięcie płacenia opłat Apple. Przy każdej grze Netflix prosi użytkowników o zalogowanie się przy użyciu istniejącego konta lub założenie nowego konta, a proces rejestracji korzysta z systemu zakupów w aplikacji. Standardowy plan za pośrednictwem aplikacji do gier kosztuje 42,99 złotych miesięcznie, co jest taką samą ceną jak plan podczas rejestracji w Internecie.

Gry Netflix są obecnie dostępne pojedynczo w App Store na iOS, a od jutra gry będą wyświetlane w aplikacji Netflix.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx