niedziela, 2 października

Jak informuje Bloomberg, Apple wkrótce wprowadzi zaktualizowaną witrynę do zarządzania identyfikatorami Apple ID, która pozwoli użytkownikom Apple pobrać kopię wszystkich swoich danych przechowywanych przez firmę.

Klienci będą mogli pobierać dane, takie jak ich kontakty, zdjęcia, preferencje muzyczne, informacje z kalendarza i inne. Strona zasadniczo pozwoli użytkownikom pobierać wszystkie informacje przechowywane w aplikacjach i usługach Apple.

Apple planuje również zezwolić klientom na korzystanie z witryny w celu poprawiania danych osobowych, wyłączania konta Apple ID i trwałego usunięcia identyfikatora Apple ID. Obecnie nie ma sposobu, aby użytkownicy mogli pobierać swoje dane lub usuwać swoje konta bez bezpośredniego kontaktu z Apple.

Apple wprowadza zmiany zgodnie z nowym, ogólnym rozporządzeniem o ochronie danych osobowych obowiązującym w Unii Europejskiej, które wchodzi w życie 25 maja. Apple planuje wydać nowe internetowe narzędzia do ochrony prywatności w Europie na początku maja, a później rozszerzyć je na inne kraje.

Aktualizacja iOS 11.3 opublikowana dzisiaj, ma również ulepszenia prywatności w postaci nowych ekranów powitalnych prywatności, które są wyświetlane w każdej aplikacji Apple po otwarciu ich po raz pierwszy w celu wyjaśnienia, jakie dane zbiera Apple i dlaczego.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx