czwartek, 28 września

Apple wydał macOS High Sierra 10.13.4, czwartą ważną aktualizację systemu operacyjnego macOS High Sierra dostępną na komputery Mac firmy Apple. MacOS High Sierra 10.13.4 pojawił się ponad dwa miesiące po wydaniu systemu MacOS High Sierra 10.13.3, który wprowadził poprawki do luki Spectre.

macOS High Sierra 10.13.4 można pobrać bezpośrednio ze sklepu Mac App Store lub za pośrednictwem funkcji Uaktualnienia w Mac App Store na wszystkich kompatybilnych komputerach Mac z systemem MacOS High Sierra.

macOS High Sierra 10.13.4 wprowadza poprawki błędów i ulepszenia wydajności dla problemów, które zostały odkryte od czasu premiery systemu MacOS High Sierra 10.13.3. Aktualizacja zapewnia wsparcie dla czatu biznesowego, co pozwala na łączenie się z firmami takimi jak Wells Fargo i Lowe w aplikacji Wiadomości i zawiera oficjalną obsługę zewnętrznych procesorów graficznych (eGPU).

Pełna lista nowości obejmuje:

  • dodanie obsługi funkcji Czat z firmą w Wiadomościach (w USA)
  • wprowadzenie obsługi zewnętrznych procesorów graficznych (eGPU)
  • rozwiązanie problemu z nieprawidłowym wyświetlaniem grafiki w części aplikacji na iMacu Pro
  • dodanie możliwości szybkiego przechodzenia do ostatniej (skrajnej prawej) otwartej zakładki w Safari przy użyciu kombinacji klawiszy Command+9
  • umożliwienie sortowania zakładek według nazw lub adresów URL (opcja Sortuj wg, dostępna po kliknięciu prawym przyciskiem myszy)
  • usunięcie problemu, który mógł uniemożliwić wyświetlanie podglądu stron www w Wiadomościach
  • pomoc w ochronie prywatności, wypełniając automatycznie nazwy użytkownika i hasła tylko po wybraniu ich w polu formularza internetowego
  • dodanie ostrzeżenia wyświetlanego w polu wyszukiwania inteligentnego Safari, jeśli używany formularz z hasłem lub danymi karty kredytowej znajduje się na niezaszyfrowanej stronie internetowej
  • wprowadzenie wyświetlania ikon i łączy prowadzących do opisu sposobu wykorzystania danych osobowych użytkownika, o które proszą określone funkcje produktów i usług Apple

Aktualizacja wprowadza także tapetę chmury dymu, która wcześniej była dostępna tylko na iMac Pro i wprowadza ostrzeżenie podczas otwierania aplikacji 32-bitowej w ramach starań o ich stopniowe wycofywanie.

W przyszłości Apple planuje wycofać 32-bitowe aplikacje na Maca, podobnie jak w przypadku 32-bitowych aplikacji na iOS. Apple twierdzi, że macOS High Sierra to ostatnia wersja systemu MacOS, która będzie obsługiwać aplikacje 32-bitowe bez żadnych kompromisów.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx