wtorek, 4 października

Apple wprowadził opcję pobierania aktualizacji oprogramowania iOS przy użyciu danych komórkowych 5G w iPhone’ie 12 mini, iPhone’ie 12, iPhone’ie 12 Pro i iPhone’ie 12 Pro Max wynika nowego dokumentu wsparcia opublikowanego w tym tygodniu.

Aby pobrać aktualizacje iOS przez 5G, użytkownicy będą musieli włączyć tryb „Zezwalaj na więcej danych w 5G” w aplikacji Ustawienia w sekcji Sieć komórkowa> Opcje danych komórkowych> Tryb danych. Apple twierdzi, że ten tryb umożliwia również wyższą jakość połączeń wideo i FaceTime oraz pozwala aplikacjom innych firm na korzystanie z większej ilości danych komórkowych w celu uzyskania lepszych wrażeń, gdy są podłączone do sieci 5G.

Pobieranie aktualizacji urządzeń iOS z wykorzystaniem sieci komórkowej to możliwość o jaką już od długiego czasu walczą użytkownicy w coraz bardziej rozpowszechnionych w Polsce braku limitów na transfer komórkowy. Niestety możliwość pobierania aktualizacji iOS przez sieć komórkową będzie ograniczona do iPhone’ów 5G z włączonym trybem „Zezwalaj na więcej danych w 5G”. We wszystkich iPhone’ach poprzedniej generacji i modelach iPhone’a 12 podłączonych do sieci LTE pobieranie aktualizacji iOS będzie nadal wymagało połączenia Wi-Fi.

Dokument wsparcia Apple potwierdza również, że podczas używania modeli iPhone’a 12 w trybie Dual SIM, 5G nie jest obsługiwane na żadnej z linii, z wyjątkiem Chin. Apple planuje włączyć 5G w trybie Dual SIM w innych krajach jeszcze w tym roku.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx