sobota, 13 lipca

Apple udostępnił publicznym testerom drugą wersję beta nadchodzącej aktualizacji iOS 12.1, dwa tygodnie po wypuszczeniu pierwszej wersji beta i nieco ponad dwa tygodnie po oficjalnym wydaniu iOS 12, nowej wersji oprogramowania iOS.

Zarejestrowani beta testerzy mogą pobrać nową wersję iOS 12.1 beta bezprzewodowo z poziomu Uaktualnień systemu iOS po zainstalowaniu odpowiedniego profilu konfiguracji.

iOS 12.1 wprowadza kilka nowych funkcji, które obiecał Apple na nowe urządzenia iPhone XS i XS Max. Beta wprowadza obsługę eSIM, która jest cyfrową kartą SIM umożliwiającą aktywację planu komórkowego od operatora bez potrzeby korzystania z fizycznej karty SIM. W Polsce wprowadzenie usługi do końca roku obiecał już Orange.

Aktualizacja iOS 12.1 wprowadza nową funkcję kontroli głębi obrazu w czasie rzeczywistym, która pozwala dostosować głębię ostrości zdjęć w trybie portretowym przed ich zrobieniem. W tej chwili w systemie iOS 12 funkcja kontrola głębi jest dostępna tylko w przypadku edycji po zrobieniu zdjęcia.

Oprócz tych funkcji dla iPhone’a XS i XS Max, iOS 12.1 ponownie wprowadza funkcję Grupowego FaceTime, która została usunięta z iOS 12 podczas okresu testów beta. Grupowy FaceTime był obecny w wielu wczesnych wersjach beta, ale został ostatecznie usunięty, ponieważ Apple potrzebował więcej czasu, aby go przetestować. Grupowy FaceTime ma na celu umożliwienie użytkownikom iPhone’a i Mac’a prowadzenia rozmów wideo i audio z maksymalnie 32 uczestnikami naraz, z nowymi funkcjami efektów kamery.

Jeśli pojawią się dodatkowe nowe funkcje w drugiej wersji iOS 12.1 beta, zaktualizujemy ten wpis ze szczegółami.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx