wtorek, 27 lutego

Apple wydał dziś aktualizację iOS 16.0.2, naprawiającą szereg błędów, z którymi borykają się właściciele iPhone’a 14 od czasu ich wprowadzenia na rynek. iOS 16.0.2 jest dostępny dwa tygodnie po premierze iOS 16 i jest kolejną aktualizacją po iOS 16.0.1, udostępnionym tylko posiadaczom iPhone’a 14 w dniu premiery. Aktualizacja jest dostępna dla wszystkich iPhone’ów obsługujących iOS 16.

Uaktualnienie iOS 16.0.2 można pobrać bezprzewodowo na kwalifikujące się iPhone’y, wybierając kolejno Ustawienia > Ogólne > Uaktualnienia.

To uaktualnienie zawiera poprawki błędów oraz ważne uaktualnienia zabezpieczeń dotyczące iPhone’a. Rozwiązuje między innymi następujące problemy:

  • Aparat mógł wibrować i powodować rejestrowanie rozmazanych zdjęć w niektórych aplikacjach innych firm na iPhonie 14 Pro i iPhonie 14 Pro Max.
  • Ekran mógł pozostawać całkowicie czarny podczas konfigurowania urządzenia.
  • Kopiowanie i wklejanie między aplikacjami mogło powodować zbyt częste wyświetlanie pytań o uprawnienie.
  • Funkcja VoiceOver mogła nie być dostępna po ponownym uruchomieniu urządzenia.
  • Wyświetlacze części iPhone’ów X, iPhone’ów XR oraz iPhone’ów 11 mogły nie reagować na dotyk po naprawie serwisowej.

Wszystkie te błędy zostały znalezione wkrótce po wypuszczeniu nowych iPhone’ów. Problem z wibracjami kamery jest jednym z poważniejszych błędów, ponieważ powoduje niekontrolowane drgania tylnej kamery podczas filmowania wideo w aplikacjach takich jak Snapchat, TikTok i Instagram. Nie ma to wpływu na standardową aplikację Aparat i do tej pory nie było żadnego obejścia ani poprawki.

Jeśli chodzi o błąd kopiowania i wklejania, Apple potwierdził, że nie było to normalne zachowanie w zeszłym tygodniu. Aplikacje nie powinny prosić o pozwolenie na dostęp do schowka przy każdej próbie wklejenia, a problem został już rozwiązany w wersji beta systemu iOS 16.1.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Przemo
Przemo
1 rok temu

Ta wersja systemu dla Iphona X spowodowała, że odczuwalna jest poprawa szybkości działania systemu i dłużej trzyma bateria….Ale to być może tylko odczucie…

Last edited 1 rok temu by Przemo
1
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx