środa, 24 kwietnia

Wraz z faktem, że coraz więcej nowych użytkowników jest już w posiadaniu nowego iPhone’a 14 Pro i iPhone’a 14 Pro Max zauważyli oni, że główny obiektyw tylnego aparatu wibruje w niekontrolowany sposób, gdy aparat jest otwierany w aplikacjach takich jak Snapchat, TikTok czy Instagram, co powoduje drżenie nagrywanych filmów wideo. Wygląda na to, że problem nie dotyczy wbudowanej aplikacji Aparat.

Problem został zgłoszony przez użytkowników na Twitterze i wielu forach internetowych od czasu wprowadzenia modeli iPhone 14 Pro w piątek, ale nie jest jasne, jak powszechny jest problem ani jaka jest jego przyczyna. Główny obiektyw w modelach iPhone’a 14 Pro jest wyposażony w drugą generację optycznej stabilizacji obrazu z przesunięciem czujnika i możliwe jest, że stabilizator powoduje ten błąd jednak są to tylko przypuszczenia.

YouTuber Luke Miani powiedział, że napotkał problem na jednym z testowanych egzemplarzy iPhone’a 14 Pro Max. Miani udostępnił film o problemie, który pokazuje, że główny obiektyw urządzenia wibruje w niekontrolowany sposób, i powiedział, że incydent spowodował, że obiektyw nie był w stanie prawidłowo ustawić ostrości podczas późniejszego użytkowania, nawet w aplikacji Aparat. Miani powiedział, że poszedł z wadliwym iPhonem do Apple Store i był w stanie wymienić urządzenie na nowe.

Jeśli problem jest spowodowany błędem oprogramowania, Apple może wdrożyć poprawkę w wersji beta systemu iOS 16.1.

Dopóki sprawa nie zostanie rozwiązana, właściciele iPhone’a 14 Pro i iPhone’a 14 Pro Max powinni unikać otwierania aparatu w aplikacjach takich jak Snapchat, TikTok i Instagram, jeśli obawiają się potencjalnego uszkodzenia systemu tylnej kamery. Będziemy udostępniać wszelkie dodatkowe informacje dotyczące tego problemu, w tym informacje od Apple, gdy takie się pojawią.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx