czwartek, 25 kwietnia

Apple udostępnił dziś publicznym beta testerom drugą wersję beta systemów iOS 15.5 i iPadOS 14.5, dzień po udostępnieniu tej wersji deweloperom. iOS i iPadOS 14.5 można pobrać bezprzewodowo z poziomu uaktualnień systemu iOS mając zainstalowany odpowiedni profil publicznego testera beta.

Zmiany zawarte w drugiej wersji beta są już nieco mniejsze niż te dostrzeżone w pierwszej wersji beta, ale wciąż są nowe dodatki, które warto podkreślić.

Jak zauważa Emojipedia, iOS 14.5 wprowadza kilka nowych emotikon, w tym płonące serce, wydychającą twarz, twarz ze spiralnymi oczami, twarz w chmurach, a także różne opcje twarzy z brodami. Istnieją również nowe emotikony dla par, które mają nowe mieszanki odcieni skóry. Zaktualizowana została emotka słuchawek, aby przypominały one AirPods Max, a nie zwykłe słuchawki.

Doniesienia użytkowników sugerują, że druga wersja beta iOS 14.5 może rozwiązać problem z zielonym odcieniem, którego doświadczają niektórzy właściciele iPhone’ów. Niektóre modele iPhone’a 12 wykazują szarą lub zieloną poświatę, problem, któremu Apple miał się dokładniej przyjrzeć. Niektórzy użytkownicy widzą ulepszenie, ale inni wciąż uważają, że problem istnieje, więc nie jest do końca jasne, czy beta ostatecznie rozwiązuje problem z tym odcieniem.

W iPadzie 8. generacji, iPadzie Air 4. generacji, 11-calowym iPadzie Pro 2. generacji oraz 12,9-calowym iPadzie Pro 4. generacji firma Apple dodała nową funkcję prywatności, która ma na celu wyciszenie wbudowanego mikrofonu zawsze, gdy etui Smart Folio jest zamknięte.

Uniemożliwi to aplikacjom dostęp do mikrofonu, gdy tablet nie jest używany, a funkcja działa również z innymi inteligentnymi obudowami MFi. Firma Apple po raz pierwszy wprowadziła tę funkcję w modelach iPada Pro z 2020 roku i rozszerza ją na dodatkowe modele.

W Apple Music dostępne są nowe gesty slajdów służące do dodawania utworu do kolejki Teraz odtwarzane lub dodawania go do biblioteki Apple Music. Po długim naciśnięciu utworu dostępne są również nowe opcje „Odtwórz ostatni” i „Pokaż album”. W bibliotece przycisk pobierania został zastąpiony trzema kropkami, które można kliknąć, aby uzyskać dostęp do całej gamy opcji dla utworu. Czynności są takie same, jak czynności dostępne po długim naciśnięciu tytułu utworu w dowolnym miejscu aplikacji Muzyka.

Apple poprawił też wygląd etykiet prywatności App Store, aby ułatwić ich rozróżnianie w trybie ciemnym.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx