niedziela, 19 maja

Apple udostępnił publicznym beta testerom pierwszą wersję beta systemu iOS 14.5 i iPadOS 14.5. Nowe wersje systemu dla publicznych testerów pojawiają się kilka dni po tym, jak trafiły w ręce deweloperów.

iOS i iPadOS 14.5 można pobrać bezprzewodowo z poziomu uaktualnień systemu iOS mając zainstalowany odpowiedni profil publicznego testera beta.

iOS 14.5 to największa jak dotąd aktualizacja iOS 14, wprowadzająca kilka istotnych nowych funkcji. Przede wszystkim Apple ułatwia odblokowywanie iPhone’a podczas noszenia maski na twarzy, dzięki nowej funkcji „Odblokuj za pomocą Apple Watch”. Do działania funkcji potrzebny będzie zegarek Apple z będącym właśnie również w fazie beta testów systemem watchOS 7.4. Nowa funkcja „Odblokuj za pomocą Apple Watch” umożliwia iPhone’owi korzystanie z odblokowanego i uwierzytelnionego zegarka Apple Watch jako dodatkowej metody uwierzytelniania.

Odblokowany zegarek Apple Watch można sparować z funkcją Face ID, aby odblokować „iPhone’a” bez konieczności wprowadzania kodu, ale nie można jej używać do uwierzytelniania zakupów przez Apple Pay lub w App Store. Będą one nadal wymagać pełnego skanu twarzy Face ID lub kodu dostępu.

Osoby posiadające najnowsze modele iPhone 12 z funkcją dual-SIM zapewne ucieszą się z wiadomości, że iOS 14.5 wprowadzi wreszcie globalną obsługę 5G w trybie Dual-SIM.

Dual-SIM w iPhonie 12 umożliwia korzystanie z dwóch linii na jednym iPhonie, co jest przydatne podczas podróży lub utrzymywania oddzielnych numerów służbowych i domowych. Przed iOS 14.5 tryb Dual-SIM był ograniczony do LTE we wszystkich krajach z wyjątkiem Chin, ale iOS 14.5 pozwoli użytkownikom Dual-SIM uzyskać prędkość 5G na obu liniach.

Dzięki systemowi iOS i iPadOS 14.5 można będzie używać najnowszych kontrolerów PlayStation 5 DualSense i Xbox Series X z iPhonem i iPadem. Jest również prawdopodobne, że Apple TV będzie obsługiwał nowe kontrolery z aktualizacją tvOS 14.5.

Według Rene Ritchie, iOS 14.5 ma funkcję, która umożliwia Siri wezwanie służb ratunkowych za pomocą polecenia „Hey ‌Siri‌, call emergency”. Wydaje się, że działa to również we wcześniejszych wersjach systemu iOS, więc może to być zmiana po stronie serwera.

Wraz z wydaniem iOS 14.5 Apple wprowadzi opóźniony nieco ale zapowiadany już od czasu premiery iOS 14 system powiadomień proszących użytkownika o udzielenie pozwolenia na dostęp do jego losowego identyfikatora reklamowego, który służy do śledzenia aktywności w aplikacjach i witrynach internetowych. Jednym z istotnych aspektów tej zmiany jest wymóg, aby programiści nie śledzili Cię w inny sposób omijając dokonany przez użytkownika wybór. Jeśli zdecydujecie się nie zezwalać aplikacji na śledzenie za pomocą losowego identyfikatora reklamowego aplikacji nie wolno jest używać narzędzi firm innych niż Apple do ominięcia zasad.

W aplikacji Podcasty wprowadzono drobne zmiany w wyglądzie. Karta Szukaj umożliwia również przeglądanie różnych kategorii w celu znalezienia tego, czego szukasz.

Dostępna jest teraz opcja sortowania list w Przypomnieniach według daty ukończenia, daty utworzenia, priorytetu lub tytułu, a także istnieje możliwość wydrukowania listy przypomnień, która jest funkcją, której użytkownicy Przypomnienia chcieli od jakiegoś czasu.

System zawiera też szereg innych mniejszych zmian o których wszyscy użytkownicy będą się mogli przekonać już w marcu.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx