środa, 22 maja

Firma Apple dodała funkcję zapobiegania podsłuchiwaniu do iPada Pro 2020, która zapewnia wyłączenie sprzętowe mikrofonu, gdy obudowa jest podłączona do iPada i zamknięta.

Funkcja bezpieczeństwa została po raz pierwszy wprowadzona w 2018 roku w MacBookach przy użyciu układu zabezpieczającego Apple T2, który obejmuje funkcję odłączania mikrofonu, która wyłącza mikrofon, gdy pokrywa laptopa jest zamknięta.

Jak zauważył 9to5Mac, zaktualizowana wersja dokumentu Apple Platform Security wyjaśnia, że funkcja zapobiegania podsłuchowi jest dostępna również we wszystkich modelach iPada Pro z 2020 roku korzystających z etui zgodnych z MFI.

Modele iPada‌ począwszy od tych z 2020 roku mają również sprzętowe odłączanie mikrofonu. Gdy obudowa zgodna z MFI (w tym te sprzedawane przez Apple) jest podłączona do iPada i zamknięta, mikrofon jest odłączany hardware’owo, uniemożliwiając udostępnianie danych audio mikrofonu dowolnemu oprogramowaniu – nawet z uprawnieniami roota lub jądra w iPadOS.

W zeszłym miesiącu Apple zaktualizował 11-calowe i 12,9-calowe modele iPada Pro o szybszy układ A12Z Bionic, nowy aparat 10 MP Ultra Wide, który uzupełnia tradycyjny aparat 12 MP, oraz skaner głębi LiDAR zapewniający lepsze wrażenia w rzeczywistości rozszerzonej.

Dla wielu właścicieli ‌iPada Pro‌ z 2018 roku aktualizacje te są stosunkowo skromne, ale nowe funkcje zabezpieczeń przedstawione w dokumentacji Apple mogą wystarczyć, aby skusić przynajmniej tych użytkowników którzy bardziej dbają o swoją prywatność.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx