poniedziałek, 20 maja

Testy na COVID-19 stały się kluczowym znakiem rozpoznawczym w walce z pandemią. Niestety, obecnie testowanie wciąż wymaga wizyty w szpitalu lub innym centrym testów.

Jednak w ramach możliwego przełomu w tym, co to znaczy poddać się testom, Kroger Health ogłosił dzisiaj, że planuje uzyskać zgodę FDA na pierwszy szybki test antygenowy COVID-19 na smartfony.

Zgodnie z komunikatem prasowym pacjenci będą mogli samodzielnie wykonać wymaz z nosa i przeprowadzić szybki test antygenowy. Następnie będą mogli przeskanować szybki test za pomocą aplikacji na swoim iPhonie i korzystając z technologii sztucznej inteligencji, aplikacja przedstawi ich wyniki „w ciągu kilku sekund”.

Aplikacja ma na celu usunięcie wszelkich wątpliwości co do rzeczywistych wyników testu dzięki wykorzystaniu sztucznej inteligencji. W szybkich testach antygenowych COVID-19 obecność i lokalizacja linii w różnych obszarach decyduje o tym, czy pacjent ma dodatni, czy ujemny wynik testu na obecność COVID-19, a niektórzy pacjenci mogą błędnie interpretować linie, prowadząc do fałszywego zrozumienia, jaki jest ich wynik.

Zgodnie z prawem Stanów Zjednoczonych aplikacja automatycznie udostępni wyniki odpowiednim agencjom zdrowia publicznego i będzie przestrzegała wszystkich zasad i przepisów HIPAA. Jest nadzieja, że ten nowy test zwiększy liczbę osób, które będą mogły samodzielnie przejść testy na obecność COVID-19 z wyższym poziomem dokładności.

Nowy test czeka na zatwierdzenie przez FDA, a wyniki badań klinicznych przedłożone agencji pokazują, że test ma „93% pozytywnej zgodności i 99% negatywnej zgodności w porównaniu z testami PCR o wysokiej czułości, autoryzowanymi do użytku w nagłych wypadkach – twierdzi Kroger Health.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx